Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fabian DrzyzgaWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga

Ostre słowa Fabiana Drzyzgi: Straciłem 1,5 roku przez konflikt z Antigą

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Fabian Drzyzga przerwał narzuconą przez siebie ciszę medialną i wyjawił jej powody. Przyznał również, że stracił 1,5 roku w kadrze za czasów Stephane'a Antigi.

Od dłuższego czasu Fabian Drzyzga odmawiał rozmów po meczach reprezentacyjnych, a ponieważ przeniósł się z Plusligi do ligi greckiej, nie było okazji do wywiadów w trakcie sezonu ligowego.

W rozmowie ze sport.pl rozgrywający w końcu wyjawił powody takiego postępowania. Nie spodobało mu się przekręcanie jego słów. - Zawsze jestem szczery, podpisuję się pod tym, co mówię, lecz jeśli ktoś robi nieprawdę z moich słów, to nie mogę tego zaakceptować. Moje milczenie miało być szpilką dla tych, którzy nie szanują słów innych ludzi. Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy, ale jeżeli do tego dojdzie, to znów nie będę udzielał wywiadów - zapowiedział siatkarz. 

Aktualnie w kadrze Vitala Heynena trudno o wskazanie, kto jest podstawowym zawodnikiem. Belg mocno rotuje składem, więc zarówno Fabian Drzyzga, jak i Grzegorz Łomacz, dostają swoje szanse. 

U poprzedniego szkoleniowca tak nie było. - Tylko i wyłącznie przez konflikt ze Stephanem. W kadrze indywidualnie straciłem 1,5 roku, ponieważ byłem traktowany przez trenera Antigę jak powietrze - wyjawił Drzyzga. 

Wszystko rozchodziło się o konflikt o zmianę podczas meczu. - Zareagowałem za ostro. Nie był to profesjonalne, ale jestem tylko człowiekiem, po prostu nie wytrzymałem. Później odbyliśmy liczne rozmowy i "pogodziliśmy się". Mieliśmy zacząć z czystą kartą, ale okazało się, że ona była tylko z mojej strony. Stephane nigdy nie schował swojej dumy do kieszeni - zakończył rozgrywający.

ZOBACZ WIDEO Rozgrywający największą bronią Finów. "Trzeba uważać na jego zagrywkę"

Czy Drzyzga i Łomacz są na podobnym poziomie sportowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • lancet1 Zgłoś
  Zawodnik Drzyzga ,,wiesza brudy'' na trenerze Antidze. Tak sobie mysle, ze gdy zdobedzie polowe sukcesow jakie ma na koncie Stefan to go poslucham. Dzis jest malo wiarygodnym w swoich
  Czytaj całość
  oskarzeniach. Obawiam sie, ze za chwile ,,pojedzie'' po Vitalu. To kwestia czasu. Taki typ...
  • Trump Trump Zgłoś
   Dowiedziałbym się chętnie jak było z zakończeniem współpracy z Resovią. Bo coś mi się wydaje , ze problem był podobny jak w reprezentacji...
   • Tomek Słodowski Zgłoś
    Gwiazdorek za dyche jakby mial dume to sam by odszedl z tej kadry jest tak cienki ze az smutno patrzec powolania dostaje tylko dzieki ojcu a ze stephan go nie wystawial mial racje bo sklad
    Czytaj całość
    ustawial z najlepszych zawodnikow a nie matolow
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL