Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Wojciech Drzyzga wraz ze swoim synem Fabianem, rozgrywającym reprezentacji Polski

MŚ 2018. Zarzuty Wojciecha Drzyzgi wobec Vitala Heynena. "Zawodników nie trzeba tak motywować"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski pokonała Finlandię 3:1 w trzeciej serii spotkań, ale decyzje i zachowanie Vitala Heynena w trakcie meczu nie spodobały się Wojciechowi Drzyzdze.

Z powodu zatrucia pokarmowego nieco osłabiony był Michał Kubiak, ale kapitan reprezentacji Polski chciał grać i dawał znaki trenerowi, że ten ma go zostawić na boisku. Ostatecznie przyjmujący zdobył 11 punktów, przyjmując 22 zagrywki rywali. W defensywie był mocnym punktem, ale w ataku się mylił.

Główny zarzut Wojciech Drzyzga był taki, że Vital Heynen nie powinien trzymać na parkiecie przez cały czas osłabionego Kubiaka. - Kiedy prowadzimy 16:8, to mógł wejść Śliwka na zmianę. To był rywal na wprowadzenie takiego zawodnika - podkreślił były siatkarz podczas pomeczowej rozmowy na kanale "Prawda Siatki". 

W drugiej partii podczas pierwszej przerwy technicznej Polacy przegrywali, a szkoleniowiec po łatwo wygranej premierowej odsłonie miał do swoich podopiecznych pewne zarzuty. 

- Nie chodzi o to, żeby trener nie miał prawa nic głośno powiedzieć, ale z tego co wiem, to wyglądało jak wyrzuty. Ten szkoleniowiec jest po dużych imprezach, ludzie, którzy byli na boisku, oprócz jednego zawodnika, to bardzo doświadczeni gracze. Nie potrzebują motywacji w ten sposób - mówił Drzyzga, sugerując, że powiedział mu o tym syn. - Fabian chronił kolegów. Uważał, że to nie był moment na podniesienie temperatury w meczu, nie było powodu - dodał. 

Nie zgodził się z tym Marcin Lepa, broniąc nawet trenera. Według niego Heynen taki ma charakter i zarzucanie mu czegoś w takiej sytuacji, to jakby odbieranie mu tego, kim jest. Belg tak zachowuje się od początku i zawodnicy już są do tego przyzwyczajeni.

Polacy mają na koncie komplet zwycięstw (z Kubą, Portoryko i Finlandią), a przed nimi starcia z Iranem oraz Bułgarią.

ZOBACZ WIDEO Bułgarzy chcą złamać regulamin? "Będziemy chcieli zaprotestować przeciwko temu"

Czy zgadzasz się z zarzutami Wojciecha Drzyzgi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL