Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Ignaczak WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Krzysztof Ignaczak

Krzysztof Ignaczak dosadnie o zachowaniu Julio Velasco. "Co za pajac"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Zachowanie Julio Velasco po meczu Polski z Argentyną (2:3) na MŚ 2018 odbiło się sporym echem w środowisku siatkarskim. Doświadczonego szkoleniowca skrytykowała m.in. dziennikarka Edyta Kowalczyk i Krzysztof Ignaczak, który nie przebierał w słowach.

Już po zakończeniu piątkowego pojedynku, gdy Argentyna świętowała niespodziewany triumf nad Polską 3:2, szkoleniowiec zwycięzców wbiegł na parkiet i pokazał gest Kozakiewicza. Był on wymierzony przede wszystkim w sędziów. W trakcie pojedynku Julio Velasco wściekał się na arbitrów, że ci podejmują złe decyzje na niekorzyść jego zespołu. 

Po spotkaniu postawę doświadczonego trenera, jednego z najlepszych w światowej siatkówce, szeroko komentowano na Twitterze. Pojawiły się opinie bezlitosne dla szkoleniowca. Wszyscy rozumieli, że miał prawo wściec się na źle sędziujących arbitrów, ale dla niektórych jego zachowanie przekroczyło granice smaku. 

Dosadnie postawę Velasco skomentowała między innymi Edyta Kowalczyk. "Trenerze, a ja tak trenera szanowałam..." - napisała na Twitterze dziennikarka Przeglądu Sportowego. 

Ten wpis został szeroko skomentowany. Udzielił się między innymi Krzysztof Ignaczak. Były świetny libero reprezentacji Polski nie przebierał w słowach i skrytykował zachowanie Velasco. Do tego Krzysztof Ignaczak dosadnie skomentował również cały mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych i zwrócił uwagę, jak wiele stracili Polacy nie nieobecności w tym pojedynku - z powodu przeziębienia - kapitana Michała Kubiaka.

źródło: Twitterźródło: Twitter
Warto jednak podkreślić, że pod wpisem dziennikarki Edyty Kowalczyk głos zabrali także inni przedstawiciele siatkówki, zarówno tej halowej jak i plażowej. Opinie Mileny Sadurek (byłej siatkarki reprezentacji Polski) i Piotra Kantora oraz Bartosza Łosiaka (siatkarzy plażowych) nie były już tak krytyczne wobec Julio Velasco jak chociażby Krzysztofa Ignaczaka. 


Mimo porażki z Argentyną, z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki (16 punktów), Polacy nadal prowadzą w swojej grupie w drugiej fazie MŚ 2018. By być jednak pewnym awansu do trzeciej rundy turnieju muszą jednak wygrać z Francją (sobota) i Serbią (niedziela).

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Drzyzga zdradził, o czym rozmawiał z rywalami przy siatce. "Dostaliśmy nowe wytyczne"

Co sądzisz o zachowaniu Julio Velasco po meczu Polski z Argentyną na MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL