WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Polacy: Fabian Drzyzga (L), Jakub Kochanowski (C) i Michał Kubiak (2P) oraz Aleksandar Atanasijević (P) z Serbii podczas meczu w grupie H mistrzostw świata

MŚ 2018: Polacy w trzeciej fazie turnieju. Na kogo mogą trafić w Turynie?

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Polscy siatkarze dzięki pokonaniu Serbii 3:0 awansowali do kolejnej, przedostatniej rundy mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii. Z kim zagrają nasi rodacy w Turynie?

Sześć najlepszych drużyn siatkarskich mistrzostw świata 2018 we Włoszech i Bułgarii poleci do Turynu, gdzie w poniedziałek, 23 września (prawdopodobnie około godziny 11) odbędzie się losowanie nierozstawionych zespołów do grup I i J.

Reprezentacja Polski dzięki zwycięstwu w ostatnim spotkaniu z Serbią (3:0) zajęła pierwsze miejsce w grupie H, za to ich niedzielni rywale dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie i 17 punktom zostali rozstawieni w grupie J. Do grupy I na pewno trafi Rosja, która w drugim etapie MŚ była najlepszą ekipą z drugiego miejsca w grupie.

Od losowania zależy, z kim zagrają Biało-Czerwoni. Na tym etapie mistrzostw nie mogą trafić na USA, za to mogą trafić na Brazylię, Rosję, Włochów i po raz kolejny Serbię. Mecze trzeciej rundy siatkarskich MŚ będą rozgrywane od 26 do 28 września, potem kibiców czekają półfinały (29 września) oraz mecz o trzecie miejsce i finał (30 września).

Grupa IGrupa J
Włochy/BrazyliaWłochy/Brazylia
Stany Zjednoczone/POLSKAStany Zjednoczone/POLSKA
RosjaSerbia


ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"

Czy Polacy zagrają o medale mistrzostw świata siatkarzy 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

    Pokaż więcej komentarzy (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL