Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji SerbiiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Serbii

MŚ 2018. Czy Serbii opłacało się przegrać? Uniknęła poważnego rywala

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Nie wszystkim podobał się styl, w jakim Serbia przegrała z reprezentacją Polski. Ekipa z Bałkanów poległa 0:3 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie. Jeżeli zrobiła to specjalnie, to uniknęła Rosji.

Przed ostatnim dniem II fazy mistrzostw świata pewne awansu były cztery ekipy: Włochy, Brazylia, USA i Serbia. O awans walczyły jeszcze Rosja, Holandia, Polska oraz Francja. Szansę mieli też Belgowie, jednak by to się ziściło, musiało paść kilka korzystnych wyników, tak się nie stało. 

Ostatecznie dzięki wygranej Rosji z Finlandią (3:0) i Polski z Serbią (3:0), dołączyli oni do grona czterech wcześniej wymienionych ekip. Biało-Czerwoni wyprzedzili Serbów dzięki liczbie punktów i to oni wygrali grupę H. 

Spadek serbskiej ekipy na drugie miejsce oznaczał, że automatycznie nie trafili na drugą z drużyn, która nie awansowała jako zwycięzca grupy, w tym wypadku na Rosję. Gdyby podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Biało-Czerwonych, mieliby okazję trafić na Sborną. 

Losowanie, które odbędzie się o godz. 11:00 w Turynie, zakłada, że do tej samej grupy nie mogą trafić ekipy, które rywalizowały w tej samej części drabinki w II fazie. Organizatorzy podzielili to na kraje, Bułgarię i Włochy. Dzięki temu Polacy na pewno nie zagrają z Amerykanami, którzy rywalizowali w Sofii. Pozostali rywale są jak najbardziej możliwi. 

Składy grup w III fazie mistrzostw świata:

Grupa IGrupa J
Włochy/BrazyliaWłochy/Brazylia
Stany Zjednoczone/POLSKAStany Zjednoczone/POLSKA
RosjaSerbia


ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka"

Czy jesteś zdania, że Serbia odpuściła mecz z Polską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • lammergeyer2 Zgłoś
  Moje zdanie jest takie, że Serbom zależało na tym, żeby szybko i bezboleśnie zakończyć mecz. Najlepiej 3:0 dla nich. Na szczęście Polacy od razu na nich naskoczyli (szczególnie
  Czytaj całość
  Kurek!) i po pierwszym secie jasne już było, że łatwo nie będzie. W drugim secie jeszcze powalczyli ale w połowie seta już widzieli, że jest ciężko i odpuścili.A wszystkie te gdybania, że woleli USA (z którym przegrali!) od Rosji (z którą wygrali!) to banialuki.I bardzo jestem ciekawy jak będzie w czwartek!
  • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś
   Najlepsze będzie włoskie "losowanie" grup :)Do jednej trafią USA, Brazylia i Rosja, a do drugiej Włochy Polska i Serbia :)Tak sie to ładnie dla Włochów wylosuje :)
   • Andrzej Buda Zgłoś
    Ale USA wygralo z Rosja 3:2 wiec Rosja bylaby dla Polski latwiejszym rywalem
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL