WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Serbii

MŚ 2018. Czy Serbii opłacało się przegrać? Uniknęła poważnego rywala

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Nie wszystkim podobał się styl, w jakim Serbia przegrała z reprezentacją Polski. Ekipa z Bałkanów poległa 0:3 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie. Jeżeli zrobiła to specjalnie, to uniknęła Rosji.

Przed ostatnim dniem II fazy mistrzostw świata pewne awansu były cztery ekipy: Włochy, Brazylia, USA i Serbia. O awans walczyły jeszcze Rosja, Holandia, Polska oraz Francja. Szansę mieli też Belgowie, jednak by to się ziściło, musiało paść kilka korzystnych wyników, tak się nie stało. 

Ostatecznie dzięki wygranej Rosji z Finlandią (3:0) i Polski z Serbią (3:0), dołączyli oni do grona czterech wcześniej wymienionych ekip. Biało-Czerwoni wyprzedzili Serbów dzięki liczbie punktów i to oni wygrali grupę H. 

Spadek serbskiej ekipy na drugie miejsce oznaczał, że automatycznie nie trafili na drugą z drużyn, która nie awansowała jako zwycięzca grupy, w tym wypadku na Rosję. Gdyby podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Biało-Czerwonych, mieliby okazję trafić na Sborną. 

Losowanie, które odbędzie się o godz. 11:00 w Turynie, zakłada, że do tej samej grupy nie mogą trafić ekipy, które rywalizowały w tej samej części drabinki w II fazie. Organizatorzy podzielili to na kraje, Bułgarię i Włochy. Dzięki temu Polacy na pewno nie zagrają z Amerykanami, którzy rywalizowali w Sofii. Pozostali rywale są jak najbardziej możliwi. 

Składy grup w III fazie mistrzostw świata:

Grupa IGrupa J
Włochy/BrazyliaWłochy/Brazylia
Stany Zjednoczone/POLSKAStany Zjednoczone/POLSKA
RosjaSerbia


ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka"

Czy jesteś zdania, że Serbia odpuściła mecz z Polską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL