Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Raphael za Grbića w Trentino

Ilona Kobus
Ilona Kobus
Jeszcze w piątek było pięciu potencjalnych kandydatów do objęcie schedy po Nikoli Grbiću w Itasie Diatec Trentino. W sobotę natomiast ogłoszono, że nowym rozgrywającym wicemistrza Włoch będzie Brazylijczyk Raphael Vieira De Oliveira, który związał się z klubem na trzy lata.

Regionalny dziennik "Corriere del Trentino” podał w piątek listę potencjalnych następców Nikoli Grbića, na której znaleźli się Andrej Żekow, Mikko Esko, Giacomo Sintini, Dragan Travica i Raphael Vieira De Oliveira. Tymczasem już następnego dnia, po krótkich i treściwych rozmowach, klub sfinalizował umowę z tym ostatnim.

- Jesteśmy zadowoleni, że udało się zamknąć negocjacje w ciągu 24 godzin, bo to jedna z najważniejszych decyzji transferowych nowego sezonu. Raphael to niezwykle wartościowy gracz. Pokazał na co go stać, chociażby w minionych rozgrywkach - skomentował generalny manager Itasu Diatec Trentino Giuseppe Cormio.

Raphael Vieira De Oliveira ma 30 lat. Przez 11 sezonów reprezentował barwy rodzimych klubów. W roku 2005 przeniósł się do odległej Rosji (Dynamo Kazań), a potem do włoskiej Serie A1, gdzie przez trzy lata był zawdonikiem Tonno Callipo Vibo Valentia.

Szybko zyskał opinię jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywających włoskiej ekstraklasy, zadziwiając finezją, szybkością i dokładnością rozegrania. Do tego dysponuje niezłą zagrywką i czuciem bloku. Jego walory dostrzegł trener kadry narodowej Bernardo Rezende, który powołał go na mecze Ligi Światowej 2009.

Raphael będzie piątym w historii Trentino Brazylijczykiem - po Hellerze, Nascimento, Riadzie i Vissotto oraz trzecim w aktualnym zestawie klubowych mistrzów Europy (obok Riada i Visotto).

- Jestem szczęśliwy, że będę reprezentował barwy tak znamienitej drużyny. To najlepsza propozycja, jaką mogłem sobie wymarzyć, bo gwarantuje mi dalszy rozwój i grę na wysokim poziomie - wyznał Brazylijczyk tuż po złożeniu podpisu na kontralcie .

Drugim rozgrywającym drużyny z Trydentu jest Łukasz Żygadło.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL