Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SiatkówkaWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

Jeszcze więcej siatkówki w Polsacie. Czas na I ligę

Dawid Borek
Dawid Borek
Polsat pokaże jeszcze więcej meczów siatkówki. Oprócz spotkań PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet, kibice będą mogli też śledzić zmagania w I lidze mężczyzn.

W sezonie 2018/19, na mocy umowy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, 1.Ligą mężczyzn zarządzać będzie Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA. Współpraca ma doprowadzić do profesjonalizacji rozgrywek, podnoszenia sportowego poziomu zespołów oraz stworzenia sportowego produktu, który będzie spełniał najwyższe standardy.

Jedną z kluczowych informacji na starcie rozgrywek jest podpisanie partnerskiej umowy z Telewizją Polsat. W jej ramach na sportowych antenach tej stacji będzie można śledzić na żywo hit każdej kolejki 1. Ligi. Pierwsza, historyczna transmisja, zostanie przeprowadzona już w najbliższy czwartek, 27 września. Telewizja pokaże spotkanie Stal AZS PWSZ Nysa - Ślepsk Suwałki.

- Wspólnie wykonaliśmy pierwszy krok, który ma zbudować nową jakość zaplecza PlusLigi. Siatkówka od lat jest jednym z naszych flagowych produktów, dlatego kolejny raz podejmujemy wyzwanie. Razem z prezesami klubów, PLPS-em chcemy stworzyć produkt, który będzie się rozwijał, wzmacniał polską siatkówkę, a w efekcie przynosił nam wszystkim korzyści - mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. -

Kolejna transmisja odbędzie się 4 października. Telewizyjne kamery przyjadą wtedy do Kielc. Pięć dni później Polsat pokaże spotkanie z Bielska-Białej.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Dobre wieści z Turynu. "Polacy trenowali w komplecie, Michał Kubiak czuje się dobrze"

- I liga mężczyzn rozpoczyna bardzo ważny etap w swoim rozwoju, ale też i trudną próbę sprostania wymogom marketingowym i medialnym stawianym klubom profesjonalnym. Bardzo się cieszę, że Telewizja Polsat dostrzega tkwiący w rozgrywkach pierwszoligowych potencjał. Polsat, to od wielu lat sojusznik Polskiej Siatkówki, który wypracował najwyższego poziomu standardy, które obowiązują w przekazie telewizyjnym z rozgrywek międzynarodowych najwyższego szczebla - podkreśla Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i dodaje: - Jestem przekonany, że kluby I ligi sprostają tym standardom i oczekiwaniom.

- To dla nas niezmiernie ważne, by zaplecze PlusLigi z każdym miesiącem stawało się coraz mocniejsze i coraz lepsze. Pozyskaliśmy już partnera telewizyjnego, ruszyliśmy ze wspólną oprawą medialną i marketingową. Widząc zapał naszych nowych partnerów jestem przekonany, że wspólnie zbudujemy ligę o bardzo wysokiej jakości - komentuje Artur Popko, prezes zarządu PLPS SA.

Czy będziesz oglądał/a transmisje z I ligi mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL