Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Kurek w atakuNewspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: Bartosz Kurek w ataku

MŚ 2018: lepsi w każdym elemencie, znakomity Bartosz Kurek - statystyki po meczu Polska - Serbia

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Zwycięstwo w trzech setach oraz przewaga w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Polska pokonała w czwartek Serbię i przybliżyła się do najlepszej "czwórki" MŚ 2018.

W meczu Polska - Serbia rąk nie wstrzymywano. Oba zespoły podjęły bardzo duże ryzyko w polu serwisowym, co przełożyło się niestety na ilość popełnionych błędów. Błędy to jedno, a krzywda wyrządzona zagrywką to drugie. Ekipa Biało-Czerwonych odrzuciła przeciwników od siatki i posłała na ich stronę sześć asów serwisowych. W tym elemencie brylowało trio w składzie: Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek i Michał Kubiak

Kolejnym elementem, w którym przeważał zespół Vitala Heynena był blok. Gra przy siatce najlepiej wyglądała bez wątpienia w ostatnim, trzecim secie - wtedy w kluczowym momencie błysnął środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mateusz Bieniek zapisał na swoim koncie trzy bloki (tyle samo, co Michał Kubiak), a Piotr Nowakowski punktował w ten sposób dwukrotnie.

W ataku równych nie miał sobie Bartosz Kurek (13/18), który w ofensywie grał z 72-procentową skutecznością. Z akcji na akcję rozkręcał się Michał Kubiak, o jakość na środku zadbał Mateusz Bieniek (5/6), a Artur Szalpuk ze stoickim spokojem kończył arcyważne piłki. W serbskich szeregach wyróżniał się zaś Uros Kovacević, który do spółki z Aleksandarem Atanasijeviciem zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny.

Statystyki meczowe:

PolskaElementySerbia
6Asy serwisowe4
17Błędy na zagrywce21
50 proc. (4 błędy)Przyjęcie pozytywne38 proc. (6 błędów)
60 proc. (39/65)Skuteczność w ataku49 proc. (40/81)
7Błędy w ataku5
8Bloki5


ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Brazylijczyk został zapytany o polskich kibiców. Aż mu się oczy zaświeciły

Jaką notę wystawił(a)byś Polakom za mecz z Serbią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL