Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

MŚ 2018: zobacz miejsce Polaków w tabeli po meczu z Serbami

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Serbowie w meczu z Polakami potrzebowali do awansu do półfinału mundialu 54 punktów i tę granicę przekroczyli na początku trzeciej partii. Ostatecznie po raz drugi przegrali z naszą kadrą, ponownie 0:3.

Zasady rozgrywania MŚ 2018 sprawiają, że w III fazie wystarczy wygrać jedno spotkanie, a później liczyć sety i małe punkty. Z tego powodu awans po uzyskaniu 54 punktów zapewnili sobie Serbowie, a ta sztuka udała im się dość szybko, bo dwie pierwsze partie zakończyły się po grze na przewagi.

Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali cały pojedynek 3:0, ale przez to, że rozegrali mecz mniej, mają lepsze ratio setowe od rywali, więc zajmują w grupie miejsce na czele. 

Przypomnijmy, że o kolejności w tabeli decydują kolejno: zwycięstwa, punkty, ratio setowe (stosunek wygranych do przegranych), ratio punktowe (stosunek zdobytych do straconych) oraz bezpośredni pojedynek. 

Wszystko rozstrzygnie się w piątek, w ostatnim meczu grupowym Polacy zagrają z Włochami. Na razie w półfinałach pewne miejsce mają Amerykanie, Brazylijczycy i Serbowie.

MŚ 2018, gr. J

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Polska21-15:34
2.Serbia21-13:33
3.Włochy21-13:52


ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Brazylijczyk został zapytany o polskich kibiców. Aż mu się oczy zaświeciły

Czy Polacy awansują do półfinału MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL