Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

"Konstytucja" dotarła do Turynu. Napis zobaczył cały świat

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Akcja Komitetu Obrony Demokracji dotarła do Turynu - kolejnego włoskiego miasta, gdzie trwa siatkarski mundial. Transparent z napisem "Konstytucja" zobaczył cały świat.

Pod koniec lipca, na dopiero co odsłoniętym pomniku Lecha Kaczyńskiego, pojawiła się biała koszulka z napisem "Konstytucja, Jędrek". Akcja Komitetu Obrony Demokracji została powtórzona także w innych miastach w Polsce. Jej celem jest wprowadzenie problemu łamania Konstytucji do szerokiej debaty w społeczeństwie.

Głośna akcja dotarła nawet do Włoch, gdzie trwają siatkarskie mistrzostwa świata. Jej efekty można było ujrzeć już w Warnie, natomiast w sobotę transparent zagościł w hali w Turynie, przy okazji meczu półfinałowego USA - Polska.

Baner z napisem "Konstytucja", wystawiony przez pewnego kibica (zapewne z Polski), zobaczył cały świat. Wszystko dlatego, że wspomniany fan usiadł tuż za arbitrem. Przy każdym zbliżeniu na sędziego, transparent mimowolnie rzucał się w oczy. 

- Chcemy skonfrontować z problemem tych, którzy łamią Konstytucję. Zawstydzić ich. I to się udaje, bo widzimy po stronie rządzących wiele nerwowych reakcji. Dla PiS-u takie akcje stały się niewygodne i to świadczy o naszej skuteczności - tłumaczyła Wirtualnej Polsce Magda Filiks, wiceprzewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji.

Reprezentacja USA mężczyzn
Reprezentacja Polski mężczyzn
0:02 : 3
Relacja Live


ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"

na Facebooku.

Komentarze (85):

Wszystkie komentarze (85)

Komentarze (85)

×
    Wszystkie komentarze (85)
    PRZEJDŹ NA WP.PL