Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzyMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

MŚ 2018. Paweł Zagumny: Zdemolowaliśmy Brazylijczyków

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
W niedzielny wieczór w Turynie polscy siatkarze obronili tytuł mistrzów świata, pokonując Brazylię 3:0. - Zdemolowaliśmy rywali - powiedział po zakończeniu meczu o złote medale triumfator mundialu sprzed czterech lat, Paweł Zagumny.

Nasz kraj jest w euforii. Reprezentacja Polski obroniła tytułu mistrzów globu sprzed czterech lat, pokonując w finale Mistrzostw Świata 2018 Brazylię 3:0. - Dwaj panowie "Ku-", czyli Kubiak i Kurek, zrobili kuku Brazylijczykom. Ręce same składały się do oklasków. Kurek zagrał turniej życia - powiedział po zakończeniu spotkania w studio TVP Sport były siatkarz, Witold Roman.

- Kapitalny mecz, praktycznie perfekcyjny w naszym wykonaniu. Zdemolowaliśmy Brazylijczyków. Kurek i Kubiak zasłużyli na nagrody indywidualne - stwierdził z kolei mistrz świata sprzed czterech lat, Paweł Zagumny.

- W naszym dwunastym spotkaniu na tym mundialu nadeszła wiekopomna chwila. Parę miesięcy temu, gdy zobaczyłem ten zespół po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera, zobaczyłem ten blask w oczach chłopaków i trenera. Zawodnicy, którzy byli w tej reprezentacji, plus nowi, którzy stanowili wartość dodaną, stworzyli fantastyczny team - podkreślił były reprezentant Polski, Marcin Nowak.

- Być może na Vitala Heynena czeka jeszcze złoty medal olimpijski. Pamiętajmy, że sukces na turnieju to nie tylko miesiące przygotowań i same mistrzostwa, ale i doświadczenia trenerskie, którymi Heynen podzielił się z zawodnikami - zaznaczył Grzegorz Ryś, szkoleniowiec reprezentacji Izraela.

ZOBACZ WIDEO: MŚ 2018. Aaron Russell: Wiele osób nie doceniało Polaków. Wiedzieliśmy, że są mocni

Czy pod wodzą Heynena Polacy zdobędą złoty medal olimpijski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL