Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stephane AntigaWP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Stephane Antiga

MŚ 2018. "Wspaniały mecz, wspaniała drużyna" - Stephane Antiga komentuje sukces Polaków

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Polacy byli znacznie lepsi od Włochów, Serbów, Amerykanów i Brazylijczyków. Byli najlepsi, zasłużyli na złoty medal - tak sukces Biało-Czerwonych na MŚ skomentował Stephane Antiga, były trener reprezentacji Polski.

Cztery lata temu to właśnie pod wodzą Stephane'a Antigi reprezentacja Polski zdobyła mistrzostwo świata, pokonując Brazylię 3:1. W 2016 roku, po nieudanym występie na IO w Rio, Francuz opuścił kadrę.

Zastąpił go Ferdinando De Giorgi, ale na stanowisku utrzymał się jedynie przez rok. Dopiero Vital Heynen sprawił, że zespół wrócił na stare, dobre tory, choć przed startem turnieju nikt nie wymieniał Polaków w gronie faworytów do złota.

Podopieczni Heynena w finale mundialu w świetnym stylu pokonali Brazylijczyków 3:0. Tym samym Orły obroniły mistrzowski tytuł wywalczony w Polsce w 2014 roku.

- Wspaniała gra, wspaniała drużyna. Polacy byli znacznie lepsi od Włochów, Serbów, Amerykanów i Brazylijczyków. Byli najlepsi, zasłużyli na złoty medal - tak sukces Biało-Czerwonych na MŚ skomentował Stephane Antiga.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Jakub Kochanowski: Graliśmy najlepszą siatkówkę. Złoto się nam należało

Czy reprezentacja Polski zdobędzie złoto na IO 2020 w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL