WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Ojciec Michała Kubiaka: Stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
- Michał powinien zostać hospitalizowany. Obym się mylił, ale obawiam się, że niedługo możemy dowiedzieć się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach i wywalczenie złotego medalu - mówi ojciec Michała Kubiaka, Jarosław.

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił "Przeglądowi Sportowemu" Jarosław Kubiak, ojciec Michała Kubiaka, kapitana siatkarskiej reprezentacji Polski, która przed kilkoma dniami wywalczyła we Włoszech tytuł mistrza świata. Kubiak był jednym z najlepszych zawodników mistrzostw, trafił nawet do najlepszej szóstki turnieju. Jak się jednak okazuje, siatkarz wykazał się wielkim poświęceniem. I według jego ojca - może teraz ponieść tego konsekwencje.

- Chcę wierzyć w to, że lekarz reprezentacji wiedział co robi, wysyłając go na bój z Francją i Serbią. Uważam jednak, że stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany - powiedział Kubiak senior na łamach "Przeglądy Sportowego" i dodał: - Michał w zasadzie powinien zostać hospitalizowany. Obym się mylił, ale obawiam się, że niedługo możemy dowiedzieć się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach i wywalczenie złotego medalu. Już wcześniej wiedziałem, że coś jest nie tak. Po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek udzieliłem wywiadu, w którym wyraziłem zdziwienie, że mój syn nie był oszczędzany podczas meczu z Finlandią. Uważam, że gdy trener dostaje informacje, że jego zawodnik jest chory, powinien reagować. Powinno być tak, że grają zdrowi. Należy zachowywać zdrowy rozsądek, a nie wychodzić z założenia, że liczy się tylko wynik, a jeśli z gladiatorem będzie bardzo źle, to później weźmiemy sobie nowego.

Sam zawodnik przyznał po zakończeniu turnieju, że nie było choć jednego meczu na mistrzostwach, w którym wystąpiłby całkowicie zdrowy. Z polskiego obozu docierały informacje o zatruciu, a następnie o infekcji. - Teraz muszę się wyleczyć - mówił zawodnik po powrocie z Włoch.

ZOBACZ WIDEO Giba zdziwiony dyspozycją Polaków. "Od początku uważałem wiele decyzji Heynena za błędy"

Czy reprezentacja Polski w siatkówce zdobędzie medal na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL