Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Memoriał Agaty Mróz-OlszewskiejWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Znamy termin VII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej ogłosiła, że w tym roku memoriał poświęcony pamięci zmarłej w 2008 roku wybitnej siatkarki rozpocznie się 19 października. I póki co wiadomo niewiele więcej.

19-21 października - taki termin siódmej edycji Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej ustaliła organizująca turniej Fundacja Kropla Życia oraz klub MKS Dąbrowa Górnicza, w którego hali ten turniej rozgrywa się cyklicznie od 2016 roku. Impreza odbędzie się po raz kolejny pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy, a Memoriałowi towarzyszyć będą pokazy udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz akcje krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku kostnego.

Póki co nie wiadomo, z kim zmierzy się z Memoriale dąbrowski MKS, który jeszcze kilka tygodni temu nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach pierwszej ligi i dopiero niedawno zaczął przygotowania do tej towarzyskiej imprezy. Klub chce zaprosić przynajmniej jedną zagraniczną drużynę do udziału w imprezie, poza tym MKS musi pogodzić grę w Memoriale z terminarzem ligowym. W planach jest zaproszenie Wisły Warszawa, z którą zagłębiowski zespół ma zagrać 20 października spotkanie piątej kolejki pierwszej ligi.

W tym roku mija dziesięć lat od przedwczesnej śmierci Agaty Mróz-Olszewskiej, dwukrotnej mistrzyni Europy oraz jednej z najlepszych polskich siatkarek. Mróz-Olszewska zmarła w 2008 roku w wieku 26 lat po długiej walce z mielodysplazją szpiku kostnego, a jej mąż Jacek Olszewski oraz Fundacja Kropla Życia od lat działają na rzecz podniesienia wrażliwości i świadomości społecznej w kwestii krwiodawstwa, transplantacji i poszukiwania dawców szpiku kostnego. Od dwóch lat Mróz-Olszewska jest patronem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Szczyrk.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Stephane Antiga nie jest szczery. Straciłem przez niego 1,5 roku [4/5]

Czy będziesz śledzić VII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL