WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: siatkarze Stoczni Szczecin

PlusLiga: Stocznia Szczecin chce jechać windą w górę tabeli

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Drużyna ze Szczecina zakończyła poprzedni sezon na 12. miejscu. Po dokonaniu 11 transferów, w tym kilku spektakularnych, Stocznia zamierza walczyć o medale mistrzostw Polski.

Poprzedni sezon:

Stocznia Szczecin zrobiła wycieczkę po prawie całej tabeli. To konsekwencja dużych wahań formy. Drużyna najpierw imponowała i była na podium, następnie wyraźnie zahamowała i zleciała w okolicę strefy spadkowej, przez co w końcówce rozgrywek broniła się przed degradacją. To zadanie drużyna Michała Gogola wykonała i zafiniszowała na 12. miejscu w tabeli. Identycznym jak rok wcześniej, choć pojedyncze wyniki były ciekawsze.

Stocznia zasłużyła na przydomek "Janosik". Wygrywała z ONICO Warszawa, Treflem Gdańsk i Jastrzębskim Węglem, a później rozdawała punkty klubom z dołu tabeli. Na przykład dwukrotnie przegrała z późniejszym spadkowiczem BBTS-em Bielsko-Biała.

Najważniejszymi zawodnikami zespołu byli doświadczeni Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski i Marcin Wika. Pierwszy najskuteczniej zagrywał, drugi blokował, a trzeci przyjmował. Ponadto warto przypomnieć, że Stocznia rozegrała najdłuższego seta. Wygrała go 42:40 z Chemikiem Bydgoszcz po 55 minutach walki. Inne spotkanie Stoczni z Cuprum Lubin obejrzało z trybun 520 osób, co było rekordowo niską frekwencją w całym sezonie.

Cele:

Do poprawienia w Szczecinie jest dużo. Priorytetem są oczywiście wyniki, bo to one mogą być motorem napędowym dla Stoczni. Zmiana sponsora tytularnego poprawiła kondycję finansową klubu, pozwoliła zakontraktować siatkarzy dużego formatu z Bartoszem Kurkiem, Matejem Kazijskim i Łukaszem Żygadłą na czele. Wzmocniona drużyna ma zamiar ruszyć w górę tabeli. Nie ma to być powolna wspinaczka, a szybka podróż windą. Stocznia chce walczyć o medale mistrzostw Polski i awans do europejskich pucharów.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga przerywa milczenie. "Długo gryzłem się w język. Tym ludziom powinno być wstyd i głupio" [cały odcinek]


Czy Stocznia Szczecin zakończy sezon na podium w PlusLidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL