Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Są naciski przed kwalifikacjami do IO. Wiceprezes Ryszard Czarnecki mówi o spisku

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W 2019 r. zostanie rozegranych sześć interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w 2020 r. - Naciski są takie, żeby to było przed końcem lipca - zdradza wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

Nowy system kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 przedstawiony przez FIVB był tematem magazynu siatkarskiego "#7strefa". Podczas programu w Polsacie Sport wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki, nazwał ruch działaczy światowej federacji "dziwacznym" i zdradził, że przeciwko Polsce powstało już lobby rosyjsko-włosko-belgijsko-brazylijskie. Chodzi o termin rozegrania interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego.

- O tym wprost się nie mówi, ale naciski są takie, żeby to było przed końcem lipca, czyli przed momentem, gdy Wilfredo Leon (1 sierpnia - przyp. red.) będzie już reprezentantem Polski - powiedział Czarnecki.

Polityk i działacz sportowy podkreślił, że bez względu na termin rozegrania turnieju Polska będzie przygotowana, tak od strony finansowej, jak i sportowej.

- Po pierwsze trzeba walczyć, żeby ten turniej był w Polsce, co jeszcze nie jest przesądzone. Musimy się do tego przygotować również finansowo, to jest kwestia mniej więcej 500 tysięcy euro, czyli dwóch milionów złotych. Od tego trzeba zacząć, a potem trzeba wygrać również sportowo - dodał.

Przypomnijmy, że według nowych zasad kwalifikacji do siatkarskiego turnieju olimpijskiego mistrz świata oraz mistrzowie kontynentów muszą brać udział w turniejach eliminacyjnych. Według informacji Mirosława Przedpełskiego, który zasiada w światowych władzach siatkówki, rywalami Biało-Czerwonych w turnieju interkontynentalnym byłyby zespoły: Francji, Bułgarii i Kamerunu - więcej TUTAJ.

[b]ZOBACZ WIDEO: Fabian Drzyzga o Vitalu Heynenie: Ten gościu jest z kompletnie innej bajki

[/b]

Polscy siatkarze wywalczą awans na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL