Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / KOVO / Na zdjęciu: Berenika Tomsia w ataku

Korea Południowa: zmienne szczęście Bereniki Tomsi

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Polska atakująca występująca w koreańskiej lidze KOVO zaznała już goryczy porażki. W kolejnym meczu jej Heungkuk Life Pink Spiders był w stanie pokonać Hyundai E&C Hillstate i awansować na drugie miejsce w tabeli.

W drugim ligowym spotkaniu, rozgrywanym 26 października, Heungkuk Life Pink Spiders musiał ustąpić drużynie z Seulu, choć w drugim i trzecim secie prowadził z nią ciekawą i odważną walkę. Zespół Bereniki Tomsi odstawał od przeciwnika w precyzji przyjęcia, do tego zdecydowanie słabiej atakował. Polska atakująca zdobyła łącznie 16 punktów (14/43, 1 blok i 1 as serwisowy) i była dzięki temu najskuteczniejszą siatkarką Heungkuk w tym spotkaniu, ale tego dnia gwiazdą była Mołdawianka Aliona Martiniuc (23 pkt), znana w Polsce z występów w dąbrowskim MKS-ie. Atakująca GS Caltex miała solidne wsparcie w postaci Lee So-Young (17 pkt, 60 proc. skuteczności).

Dwa dni później drużyna Tomsi nadrobiła stracone wcześniej punkty dzięki pokonaniu w trzech setach Hyundai E&C Hillstate, klubu z miasta Suwon. Nie było to spotkanie na najwyższym poziomie, oba zespoły spisały się przeciętnie w ataku i dopuściły się 21 błędów kosztujących utratę punktu, ale tym razem ekipa Pink Spiders była pewniejsze w odbiorze zagrywki i nie pozwoliła na wiele Amerykance Rebecce Perry (6/22 w ataku). Tomsia zdobyła w tym meczu 16 punktów (15/43, 1 as serwisowy), tyle samo co przyjmująca Lee Jae-Jeong.

Do końca pierwszej rundy w koreańskiej Dodram V-League pozostały dwa mecze. 1 listopada Heungkuk Life Pink Spiders zagra u siebie z IBK Industrial Bank Altos, a trzy dni później na wyjeździe z Korea Expressway Corp Hi-pass. W klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek ligi Berenika Tomsia (62 pkt) ustępuje o punkt Amerykance Adorze Anae.

GS Caltex Seoul KIXX - Heungkuk Life Pink Spiders 3:0 (25:20, 29:27, 25:23)

Heungkuk Life Pink Spiders - Hyundai E&C Hillstate 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

ZOBACZ WIDEO Reprezentanci Polski oszukali przeznaczenie. Mogli zginąć w katastrofie

Czy Berenika Tomsia zdobędzie medal koreańskiej ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL