Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Energa MKS Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Energa MKS Kalisz

Sobota w LSK: kurtyna w górę. Premiera beniaminków z Kalisza i z Radomia

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Beniaminkowie Energa MKS Kalisz i E.Leclerc Radomka Radom zagrają pierwszy mecz w Lidze Siatkówki Kobiet. Także w sobotę rozpocznie sezon wicemistrz kraju - ŁKS Commercecon Łódź.

Energa MKS Kalisz podejmie BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Będzie to pojedynek klubów, które znajdują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji wszech czasów mistrzostw Polski. Drużyna z Wielkopolski była najlepsza w kraju cztery razy, a jej przeciwnik spod Klimczoka zdobył osiem złotych medali. Po długim rozbracie kluby spotkają się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Po raz ostatni biły się w elicie w lutym 2009 roku. Wygrał 3:1 BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Odbudowany klub z Kalisza wraca na ekstraklasową mapę Polski. W Lidze Siatkówki Kobiet zastąpił Trefla Proximę Kraków, który wycofał się z powodów organizacyjnych. Tegoroczny beniaminek mógł oficjalnie rozpocząć przygotowania do walki w elicie dopiero w połowie września. To utrudniło budowanie zespołu Mariuszowi Wiktorowiczowi, dziś trenerowi kaliszanek, a kiedyś bielszczanek.

Latem Energa MKS Kalisz nie podjęła równorzędnej rywalizacji z DPD Legionovią Legionowo i poległa w barażu o wejście do Ligi Siatkówki Kobiet. Później już w okresie przygotowań drużyna z Wielkopolski przegrała osiem meczów kontrolnych z klubami z elity. Jeden z nich w Goleniowie z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała 1:3. Powodów do optymizmu w Kaliszu więc na razie brakuje. Mają pojawić się one po konfrontacjach o punkty. Na razie kibice liczą na impet i zapał debiutantek.

Drugim beniaminkiem jest E.Leclerc Radomka Radom. O tym zespole zrobiło się bardzo głośno, kiedy zimą awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski kosztem obrońcy trofeum Chemika Police. Przy okazji pierwszoligowiec "zwolnił" wtedy trenera mistrza kraju i wywołał trzęsienie ziemi w obozie pokonanego faworyta. Teraz Radomka będzie regularnie rywalizować z najlepszymi w kraju. W sobotę podejmie #VolleyWrocław.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Fabian Drzyzga o finale: To był jeden z najspokojniejszych meczów w mojej karierze

Radom dołączył do Bydgoszczy oraz Rzeszowa i ma swojego przedstawiciela zarówno w Lidze Siatkówki Kobiet, jak i w PlusLidze. Dotychczas miasto w województwie mazowieckim nie zasłynęło z sukcesów w siatkówce kobiecej. Drużyna Jacka Skroka spróbuje to zmienić. Na razie jej podstawowym celem jest utrzymanie w elicie. Jednym z konkurentów radomianek może być właśnie #VolleyWrocław. Dlatego wygrana w bezpośrednim meczu może ważyć w dalszej części sezonu.

W sobotę rozpocznie sezon również ŁKS Commercecon Łódź. Wicemistrz Polski wystąpi u siebie, a jego przeciwnikiem będzie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. W zespole z Łodzi zmieniła się latem większość siatkarek. Na pokładzie pozostało tylko pięć srebrnych łodzianek, na szczęście dla kibiców te wiodące, dlatego zamiast o dużej rewolucji, trzeba mówić o solidnej przebudowie.

W lutym 2017 roku nastąpił zwrot w historii rywalizacji klubu z Łodzi z bydgoszczankami. ŁKS wygrał z Pałacankami 3:0 i także w dwóch następnych konfrontacjach triumfował po trzech setach. Smak gładkich porażek z łodziankami pamięta aż osiem obecnych podopiecznych Piotra Mateli, dlatego hasło "rewanż" ma w tym przypadku uzasadnienie. Z kolei ŁKS Commercecon chce pozytywnieć odpowiedzieć na pytanie, czy jest w dobrej formie przed zbliżającą się premierą w Lidze Mistrzyń.

Sobota w Lidze Siatkówki Kobiet:

ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz / sob. 03.11.2018 godz. 17.00

E.Leclerc Radomka Radom - #VolleyWrocław / sob. 03.11.2018 godz. 18.00

Energa MKS Kalisz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała / sob. 03.11.2018 godz. 18.30

TabelaTerminarz

Czy Energa MKS Kalisz wygra pierwszy mecz po powrocie do Ligi Siatkówki Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL