Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Legionovii Legionowo

DPD Legionovia - Energa MKS: święto w Legionowie dla gospodyń

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
To było zakończenie drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z mocnym przytupem. W wypełnionej po brzegi hali DPD Legionovia Legionowo pokonała Energę MKS Kalisz 3:1.

Trzeba przyznać, że Legionowo zaskoczyło przede wszystkim frekwencją. Mecz z udziałem drużyn, które jeszcze wiosną walczyły o to, by w ogóle zagrać w Lidze Siatkówki Kobiet w niedzielny wieczór 11 listopada obejrzał komplet blisko dwóch tysięcy widzów w DPD Arenie Legionowo.

Z tą atmosferą od początku lepiej radziły sobie gospodynie, których gra opierała się na skrzydłach. Na lewym odważnie przedzierała się 18-letnia Zuzanna Górecka, zaś na prawym rządziła i dzieliła Kristina Kicka. Kaliszanki po raz ostatni w secie prowadziły przy stanie 11:10. Późnej inicjatywa przeszła na stałe na stronę Novianek. Nie pomogły nawet skuteczne ataki Natalii Strózik, która w samym pierwszym secie zdobyła aż siedem punktów. DPD Legionovia triumfowała 25:21.

Wiele wskazywało na to, że druga odsłona może wyglądać podobnie jak pierwsza, lecz fatalna niemoc w ofensywie dopadła Kickę, która skończyła zaledwie jeden z dwunastu ataków. Z kolei w najlepszym dla gości momencie przebudziła się Ljubica Kecman. Serbska skrzydłowa powiodła swój zespół do wygranej 25:18.

To tylko rozzłościło legionowianki, które już na starcie odjechały od rywalek na kilka punktów (11:5). Do "swojego" grania powróciły Kicka oraz Górecka, a na środku raz po raz pomagały im Małgorzata Skorupa wraz z Alicją Wójcik. Zespół trenera Mariusza Wiktorowicza cierpiał w przyjęciu, czego efektem było zaledwie czternaście wygranych akcji w trzecim secie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Stephane Antiga nie jest szczery. Straciłem przez niego 1,5 roku [4/5]

Dzieło zniszczenia ekipa trenera Piotra Olenderka kontynuowała w czwartej części gry. Bardzo licznie zgromadzeni kibice w DPD Arenie Legionowo nie mogli przestać zachwycać się mądrymi atakami Zuzanny Góreckiej oraz precyzji Kristiny Kicki. Rozpoczęło się od 9:3 dla miejscowych, a później rozpoczęło się "odliczanie wsteczne". Kaliszanki przestały radzić sobie nawet z prostymi atakami, przez co przegrały do 12 i cały mecz 1:3.

Warto podkreślić, że nagroda MVP meczu trafiła w ręce Zuzanny Góreckiej, która wciąż jeszcze jest juniorką. Wygląda na to, że jej przygoda z seniorską siatkówką rozpoczyna się znakomicie.

DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 18:25, 25:14, 25:12)

DPD Legionovia: Polak, Górecka, Wójcik, Kicka, Olenderek, Jasek, Adriana Adamek (libero).

Energa MKS: Budzoń, Kecman, Janicka, Lazić, Strózik, Cygan, Kulig (libero) oraz Andrzejczak, Wańczyk, Dybek, Głowiak.

MVP:Zuzanna Górecka (DPD Legionovia).

Czy DPD Legionovia zajmie miejsce w pierwszej ósemce na koniec fazy zasadniczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL