Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Osoby wyróżnione w Galerii Sław Siatkówki 2018Materiały prasowe / volleyhall.org / Osoby wyróżnione w Galerii Sław Siatkówki 2018

Siatkarska Galeria Sław doczekała się nowych członków. Trafił do niej Giba

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
W amerykańskim mieście Hoyloke jak co roku nagrodzono najwybitniejsze postaci siatkówki w ramach Siatkarskiej Galerii Sław (Volleyball Hall of Fame). W tym roku znalazł się w niej Giba, jeden z najlepszych siatkarzy XX wieku.

Sam Gilberto Godoy Filho de Amauri Giba nie mógł stawić w Hoyloke na uroczystości, ale dzień wcześniej podzielił się z siatkarską społecznością na Instagramie swoją radością. - Cztery lata po zakończeniu kariery nadchodzi jeden z najważniejszych dni w moim życiu. Czuję ogromny zaszczyt i wdzięczność - pisał wielokrotny reprezentant Brazylii i mistrz olimpijski z Aten. 

Giba trafił w tym roku do Volleyball Hall of Fame razem z Hugh McCutcheonem, nowozelandzkim trenerem, który zdobył olimpijskie złoto z męską kadrą USA i srebro z żeńską, oraz trzykrotna srebrna medalistka IO, Rosjanka Jewgienija Artamonowa-Estes. Grono wyróżnionych w 2018 roku uzupełniają Bas van de Goor, były reprezentant Holandii i jeden z autorów jej największych sukcesów w latach 90. poprzedniego wieku, a także Hiroshi Toyoda, były siatkarz, trener i dyrektor japońskiej federacji siatkówki. Przypomnijmy, że do tej pory w Siatkarskiej Galerii Sław znalazło się czterech Polaków: Tomasz Wójtowicz (2002), Stanisław Gościniak (2005), Edward Skorek (2006), Hubert Jerzy Wagner (2010).

Volleyball Hall of Fame, założona w 1978 roku, od lat honoruje najwybitniejsze osobowości świata siatkówki, od siatkarzy i siatkarek po wybitnych działaczy. Jej siedziba jest nieprzypadkowa, to własnie w Hoyloke w stanie Massachusetts William George Morgan opracował pierwsze zasady siatkówki.

ZOBACZ WIDEO Niesamowite emocje w niemieckim klasyku! Dwa gole Lewandowskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Jak oceniasz wybory do Siatkarskiej Galerii Sław w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL