WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Siatkarze będą bronić złota w Rosji. Kolejny mistrzowski turniej przyznano Rosjanom

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Za cztery lata polscy siatkarze będą bronić tytułu mistrzowskiego w Rosji, która oficjalnie została gospodarzem mistrzostw świata w 2022. Taką decyzję podjęła FIVB podczas kongresu organizacji, trwającego w meksykańskim Cancun.

Sprawa była przesądzona już kilka miesięcy temu, ale FIVB nie komentowała doniesień mediów, podkreślając, że w wyścigu o prawo organizacji siatkarskich mistrzostw świata w 2022 liczą się również Katar i Meksyk. Tymczasem Rosjanie już latem tego roku mieli gotową listę miast i hal, w jakich planowane są rozgrywki, a w sierpniu po oficjalnej wizycie w Moskwie szefa FIVB Arego Gracy i spotkaniu z ministrem sportu Pawłem Kołobkowem stało się jasne, że rozmowy pomiędzy stronami są na zaawansowanym etapie. 

- W niedalekiej przyszłości będziemy musieli uzgodnić kilka kwestii organizacyjnych, w tym wybranie miast turnieju - poinformował wówczas rosyjski minister sportu. - Obecnie Rosja dysponuje całą niezbędną infrastrukturą sportową do organizacji takiej imprezy. Mamy ogromną rzeszę fanów siatkówki i jesteśmy gotowi z radością przyjąć u siebie takie zawody - zapewnił.

W czwartek, 15 listopada, na oficjalnej stronie siatkarskiej federacji Rosjanie poinformowali, że otrzymali prawo do przeprowadzenia siatkarskich mistrzostw świata w 2022. - To dla nas wielki zaszczyt i odpowiedzialność. Nasz kraj ma najbogatszą historię organizowania dużych turniejów sportowych. Są to mistrzostwa świata w siatkówce w 1952 i 1962, igrzyska olimpijskie 1980 w Moskwie, igrzyska olimpijskie w Soczi w 2012 czy tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej - powiedział prezydent Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki, Stanisław Szewczenko. - Ten turniej jest hołdem dla naszych fanów, sportowców, weteranów, przywódców kraju i wszystkich zainteresowanych osób. W naszym kraju jest ogromna liczba kibiców oddanych siatkówce. Zasługują na to, aby zobaczyć gwiazdy światowej siatkówki podczas turnieju w Rosji - skomentował decyzję FIVB Szewczenko.

Największe szanse na organizację turnieju mają: Moskwa, Sankt Petersburg, Kazań, Kaliningrad, Jekaterynburg, Nowosybirsk i Krasnojarsk. Miasta -gospodarze zostaną ogłoszone w połowie lutego 2019.

ZOBACZ WIDEO Niesamowite emocje w niemieckim klasyku! Dwa gole Lewandowskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy wybierzesz się na siatkarskie mistrzostwa świata do Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL