Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcelo Mendez WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcelo Mendez

Oficjalnie: argentyńska federacja wybrała następcę Julio Velasco

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Marcelo Mendez, były kandydat do posady selekcjonera polskiej kadry siatkarzy, poprowadzi rodzimą reprezentację Argentyny. Słynny trener brazylijskiej Sady Cruizero dopełnił ostatnich formalności z tym związanych.

O tym, że Marcelo Mendez zastąpi Julio Velasco na stanowisku selekcjonera reprezentacji Argentyny mężczyzn po tegorocznych mistrzostwach świata, wiadomo było już w maju tego roku, kiedy Velasco został ogłoszony szkoleniowcem włoskiego Azimutu Modena. Do oficjalnego podpisania umowy przez obie strony doszło kilka dni temu: kontrakt Argentyńczyka będzie obowiązywał aż do 2024 roku i obejmie zarówno krótki cykl przygotowań do eliminacji igrzysk w Tokio, jak i kolejnego turnieju olimpijskiego. Mendez będzie łączył pracę w reprezentacji z prowadzeniem Sady Cruzeiro, z którą łączy go umowa obowiązująca do końca sezonu 2018/2019.

- Kwalifikacje olimpijskie są priorytetem, ale nie możemy niczego zaniedbać. Będziemy szukać talentów i graczy o potencjale międzynarodowym, cały sztab będzie jeździł o kraju, by takich graczy znaleźć - zapowiedział Mendez, który zamierza wprowadzić spore zmiany organizacyjne nie tylko w funkcjonowaniu samej seniorskiej kadry. Trzykrotny triumfator Klubowych Mistrzostw Świata z Sadą Cruizero obejmie bezpośredni nadzór nad młodzieżowymi reprezentacjami kraju. Do tego z jego inicjatywy ma zostać powołana specjalna komisja techniczna składająca się z uznanych trenerów klubowych i reprezentacyjnych, która ma pomóc Mendezowi w ustaleniu celów i priorytetów pracy z Argentyńczykami.

Według najnowszego rankingu FIVB męska kadra Argentyny zagra w ramach eliminacji do Tokio 2020 w grupie F przyszłorocznego turnieju interkontynentalnego i zmierzy się z Kanadą, Finlandią i Chinami. Wciąż nie jest znane nazwisko nowego trenera kadry argentyńskich siatkarek, której nie poprowadzi już Guillermo Orduna.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga przerywa milczenie. "Długo gryzłem się w język. Tym ludziom powinno być wstyd i głupio" [cały odcinek]

Czy Argentyna zagra w turnieju olimpijskim siatkarzy w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL