Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna BKS Profi Credit Bielsko-BiałaWP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: drużyna BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Blok kluczem do zwycięstwa BKS-u Profi Credit. Bielszczanki wykorzystały problemy #VolleyWrocław

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
BKS Profi Credit wygrał z ekipą #VolleyWrocław 3:0. Bielszczanki wykorzystały problemy rywalek i świetnie spisywały się w bloku. W ten sposób zdobyły aż 18 punktów.

Do Bielska-Białej ekipa #VolleyWrocław przyjechała tylko z jedną rozgrywającą. Kontuzję leczy Natalia Gajewska i trener Marek Solarewicz na tej pozycji może liczyć tylko na 20-letnią Weronikę Wołodko. Siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała wykorzystały osłabienie rywalek i dobrze odczytywały intencję rywalek. 18 bloków w trzysetowym spotkaniu może robić wrażenie.

Sześć punktów w ten sposób zdobyła Kornelia Moskwa, po trzy wywalczyły Emilia Mucha, Julia Nowicka i Olivia Różański, dwukrotnie blokiem punktowała Nina Herelova, a jedno "oczko" dorzuciła Katarzyna Konieczna. Gospodynie dominowały nad swoimi rywalkami w każdym elemencie, ale miały jeden problem, który przeszkadzał im w grze.

- Czasami brakowało koncentracji, bo wpadały różne piłki. Przy takim wyniku, gdy wysoko prowadzimy, ciężko ją utrzymać. Myślę, że dobrze zagrałyśmy w bloku i to był klucz do zwycięstwa - powiedziała środkowa BKS-u, Emilia Mucha.

Wrocławianki były tylko tłem dla swoich rywalek. - Zabrakło nam wszystkiego, a przede wszystkim koncentracji. Do tego nie miałyśmy dobrej zagrywki, co nie pozwoliło nam na nawiązanie walki na siatce. Nie realizowałyśmy założeń taktycznych. Ciężko się gra z zespołem, który ma wysoki i szczelny blok, przez który nie potrafiłyśmy się przebić - oceniła zawodniczka #VolleyWrocław, Karolina Piśla.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Wilfredo Leon jest niesamowity! To najlepszy siatkarz świata

Czy BKS Profi Credit Bielsko-Biała zdobędzie medal mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL