Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Trentino Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze Trentino

KMŚ 2018: spacerek Diatecu Trentino. Wicemistrzowie Iranu bez mocy w ofensywie

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
W pierwszym rzeszowskim meczu Klubowych Mistrzostw Świata Diatec Trentino w ekspresowym tempie odprawiło Khatam Ardakan 3:0. Wicemistrzowie Iranu nie zdołali powstrzymać włoskiej ofensywy.

Zdecydowany faworyt rzeszowskiej grupy KMŚ nie zawiódł. Włoski kolektyw już w pierwszych minutach starcia zaprezentował swoją wyższość nad rywalem. 

W premierowej odsłonie punkt kulminacyjny nastąpił już na samym jej początku.  Niszczące dla rywali okazały się floaty Davide Candellaro, dzięki którym Włosi zdobyli pięć punktów w serii (6:4) i przejęli kontrolę nad setem. Od tamtej pory bez większych nerwów prowadzili grę przez skrzydła gdzie przewodził Luca Vettori. Mimo usilnych starań Ramina Khanego i Ghasema Karkhaneha, Irańczycy nie zdołali przeciwstawić się włoskiej sile rażenia.

W drugiej odsłonie sytuacja znów się powtórzyła, z tą różnicą, że katem wicemistrzów Iranu był drugi z włoskich środkowych - Srećko Lisinac (10:7). Po serwisach Serba rywale nawet na chwilę nie złapali kontaktu z przyjezdnymi z Italii. Podczas gdy Irańczycy walczyli o utrzymanie piłki w defensywie, bez większych problemów punktował ich Vettori w duecie z Aaronem Russellem, a Simone Giannelli bawił się z ich pierwszą linią. 

Trzeci set był teoretycznie najbardziej zacięty, bowiem przełamanie Khatam Ardakan nastąpiło dopiero po około 10 minutach. Wszystko za sprawą bardzo dobrej zmiany jaką dał Akbar Valaei i kapitan Bahman Jahandideh. Ich wejście pomogło zespołowi, jednak nie zmieniło jakości gry jaką prezentowała drużyna. Z czasem dzięki blokom Vettoriego i Lisinaca (12:11) Włosi wrócili do prowadzenia wyniku, a dopiero w końcówce pokazali pełnię swojego potencjału. Wówczas Giannelli swoimi zagrywkami zdeklasował rywala, a Lisinac dał Diatec Trentino ostatni punkt w meczu (25:19).

Kolejna seria spotkań rzeszowskiej grupy KMŚ jest planowana na środę. Wówczas Włosi zmierzą się z Sada Cruzeiro. Natomiast Khatam Arkadan z gospodarzami, Asseco Resovią.

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy 2018 (Rzeszów):

Diatec Trentino - Khatam Ardakan 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

Diatec Trentino: Giannelli, Russell, Lisinac, Vettori, Candellaro, Kovacević, Grebennikov (libero).

Khatam Ardakan: Senobar, Khani, Gholami, Karkhaneh, Tabari, Vadi, Afshar (libero) oraz Jahandideh, Valaei, Einisamarein.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga przerywa milczenie. "Długo gryzłem się w język. Tym ludziom powinno być wstyd i głupio" [cały odcinek]

Czy Diatec Trentino wygra rzeszowską grupę Klubowych Mistrzostw Świata 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL