WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Bartosz Kurek (Stocznia Szczecin)

Trefl Gdańsk nie zatrudni Bartosza Kurka. "To nie ten pułap finansowy"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Bartosz Kurek od niedzieli rozpocznie treningi z Treflem Gdańsk. Klub znad morza nie rozważa jednak angażu najlepszego polskiego atakującego. - To nie ten pułap finansowy, poza tym świetnie spisuje się Maciej Muzaj - mówi prezes Dariusz Gadomski.

Od czwartku Bartosz Kurek nie jest już zawodnikiem Stoczni Szczecin. Umowa najlepszego polskiego siatkarza została rozwiązana za porozumieniem stron.

Jego agent (Jakub Michalak) jest w trakcie poszukiwań nowego pracodawcy, sam zawodnik w tym czasie będzie trenował z Treflem Gdańsk.

- Menedżer zawodnika zgłosił się do nas z zapytaniem, czy byłaby możliwość dołączenia do treningów, po tym jak rozwiązał umowę ze Stocznią Szczecin. Bartek darzy ogromnym szacunkiem trenera Anastasiego. Jest przekonany, że pod jego okiem podtrzyma dobrą formę - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Dariusz Gadomski.

Prezes Trefla informuje jednocześnie, że angaż Kurka w gdańskim klubie jest niemożliwy. Podaje dwa powody. - To nie ten pułap finansowy. Nie jest wielką tajemnicą, że jest on najdroższym siatkarzem w PlusLidze. Po drugie - mamy atakującego, który świetnie spisuje się w tym sezonie. To Maciej Muzaj. Zebrał już cztery statuetki MVP. Swoją dobrą grą w pełni na nie zasłużył - podkreśla.

- U nas skład jest już zamknięty i nie będziemy nic zmieniać. Drużyna rozkręca się, z każdym meczem gra coraz lepiej - dodaje Gadomski.

ZOBACZ WIDEO Świderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Kurek w niedzielę odbędzie pierwszy trening z gdańskim zespołem. Na razie nie wiadomo, jak długo siatkarz będzie przebywał w Trójmieście. Wszystko zależy od wyników rozmów z ewentualnymi nowymi klubami.

Trefl Gdańsk z 14 punktami na koncie zajmuje ósme miejsce w PlusLidze.

Czy Bartosz Kurek dokończy sezon w PlusLidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL