Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicholas Hoag WP SportoweFakty / KRZYSZTOF PORĘBSKI / Na zdjęciu: Nicholas Hoag

Byłe gwiazdy Stoczni Szczecin rozchwytywane. Nicholas Hoag trafił do Sir Safety Perugia

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Nicholas Hoag był jednym z czterech siatkarzy, którzy w czwartek rozstali się ze Stocznią Szczecin. Przyjmujący na bezrobocie długo nie narzekał, w sobotę w swoich szeregach ogłosiła go Sir Safety Perugia.

Nicholas Hoag obok Bartosza Kurka, Aleksandra Maziarza oraz Lukasa Tichacka rozwiązał swoją umowę ze Stocznią Szczecin. Klub nie wywiązał się ze swoich zobowiązań finansowych, więc według zapisów w kontrakcie, zawodnicy mogli opuścić zespół.

Kanadyjczyk długo nie musiał czekać. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do Włoch poleciał w przerwie pomiędzy spotkaniami z GKS-em Katowice a Treflem Gdańsk i wtedy miał uzgodnić warunki nowej umowy z Sir Safety Perugia.

W swojej karierze występował już w Serie A w klubach z Mediolanu i Trentino, a wcześniej sukcesy osiągał we francuskiej lidze w Tours VB oraz Paris Volley.

Sir Safety Perugia poszukiwała wzmocnienia na tej pozycji, bowiem z gry na kilka miesięcy wypadł Alexander Berger. Klub ma nadzieję, że zakontraktowanie ofensywnego zawodnika podniesie jakość całego zespołu. - To ważny zakup dla nas. Hoag wniesie sporo jakości, ma doskonałe umiejętności, które będą dla nas bardzo przydatne - powiedział Stefano Recine, dyrektor sportowy.

Przypomnijmy, że w Perugii występuje Wilfredo Leon.

ZOBACZ WIDEO Świderski o sytuacji Stoczni: To nie tylko problem Szczecina, ale całej polskiej siatkówki

Czy Hoag słusznie postąpił odchodząc ze Stoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • oldtimer Zgłoś
    Dramat klubu ... To tak jakbym ja kupił jakieś super dobra nie mając na to pokrycia w gotówce czy zdolności kredytowych a później ogłosił że przeżywam dramat bo mi to zabierają...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL