Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Cucine Lube CivitanovaWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova

W Cucine Lube Civitanova po KMŚ 2018 polecą głowy? Ostre słowa sponsora

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Siatkarskie media we Włoszech spekulują, że zmiany w Cucine Lube Civitanova po przegranym finale Klubowych Mistrzostw Świata są tylko kwestią czasu. Po słowach szefa głównego sponsora klubu nikt nie wyobraża sobie innej możliwości.

Giampaolo Medei, który prowadzi Cucine Lube Civitanova od początku sezonu 2017/2018, nie ma prawa zaliczyć udziału w ostatniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy do udanych. Murowany faworyt do tytułu najlepszej drużyny świata uległ w rozgrywanym w Częstochowie finale 1:3 Diatec Trentino i po raz kolejny naraził się na krytykę kibiców. Dla drużyny z Treii była to siódma z rzędu nieudana mistrzowska kampania w kraju i na świecie za kadencji trenera Medeiego. Dwa przegrane finały KMŚ, dwa nieudane boje o Superpuchar Włoch, porażka w walce o scudetto i Puchar Włoch z Sir Safety Conad Perugią, tylko srebro w ostatniej Lidze Mistrzów - fani Cucine Lube Civitanovy mają dość tej czarnej serii. Jak się okazało, nie tylko oni.

- Nasza spółka nie czuje się reprezentowana należycie przez zespół. Nie czuję w tej chwili niczego poza wstydem - powiedział tuż po meczu w Częstochowie Fabio Giulanielli, szef firmy Lube, głównego i wieloletniego sponsora czterokrotnych mistrzów Włoch. Siatkarskie media z Italii odebrały słowa jednego z najważniejszych ludzi w klubie jako jasną deklarację zmian.

Oczekuje się, że swoje stanowisko straci nie tylko trener Medei, ale i dyrektor sportowy Giuseppe Cormio, odpowiedzialny za budowę składu Cucine Lube Civitanovy na sezon 2018/2019. Władzom klubu wielokrotnie zarzucano, że ściągnęli do Treii wielkie gwiazdy (m.in. Robertlandego Simona i Joandrego Leala), które nie tworzą prawdziwej drużyny i nie są w stanie realizować mocarstwowych planów włoskiego giganta. Szczególnie mocno krytykuje się brazylijskiego rozgrywającego Bruno Rezende, który nie prezentuje takiego poziomu, jak Micah Christenson, wytransferowany przez Civitanovę do Modeny.

ZOBACZ WIDEOŚwiderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Czy Cucine Lube Civitanova zdobędzie mistrzostwo Włoch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL