WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: trener Vital Heynen

Vital Heynen kandydatem na trenera Asseco Resovii Rzeszów? Pomysł padł w "Prawdzie Siatki"

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dziennikarz Polsatu Sport, Jerzy Mielewski przekonuje, że Vital Heynen z chęcią przyszedłby do takiego klubu jak Asseco Resovia. - Nie byłby wielkim obciążeniem finansowym - twierdzi komentator.

Dziennikarz sportowy, komentator Polsatu i Polsatu Sport, Jerzy Mielewski zgłosił pomysł zatrudnienia Vitala Heynena w klubie Asseco Resovia Rzeszów. - Na miejscu Krzysztofa Ignaczaka (nowego prezesa klubu z Rzeszowa - przyp. red.) zaproponowałbym posadę trenera Vitalowi Heynenowi - powiedział Mielewski w programie "Prawda Siatki".

Zdaniem Mielewskiego, obecny selekcjoner reprezentacji Polski z chęcią przyjąłby taką propozycję. - Jestem przekonany, że Vital Heynen przyszedłby do Polski, do takiego klubu i nie byłby wielkim obciążeniem finansowym. (...) Znając Vitala, on nie szalałby z pieniędzmi. Bardzo by chciał pracować w Polsce, patrząc na perspektywę reprezentacji z Leonem w składzie. Poza tym Heynen tu jest gwiazdą - dodał ekspert.

Dziennikarz wyraził przekonanie, że ewentualne zatrudnienie belgijskiego szkoleniowca w Resovii spowodowałoby, iż polscy siatkarze, również ci młodzi, chętniej przyszliby do rzeszowskiego klubu, gdzie mieliby możliwość pracować pod okiem opiekuna kadry Polski.

Mielewski podkreślił, że należy się spieszyć, bo po zdobyciu z Biało-Czerwonymi złotego medalu mistrzostw świata wartość rynkowa trenera niemieckiego VfB Friedrichshafen znacznie wzrosła. - Teraz już nikt nie patrzy, że to jest freak, tylko każdy zwraca uwagę na dokonania w jego CV. Jak ktoś chce go mieć, to musi to robić szybko - zakończył temat współprowadzący program "Prawda Siatki".

ZOBACZ WIDEOŚwiderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Podoba Ci się pomysł zatrudnienia Vitala Heynena w Resovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL