Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna Łysiak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Justyna Łysiak

Koniec sezonu dla Justyny Łysiak. Poważna kontuzja młodej libero

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Chemik Police poinformował, że Justyna Łysiak ma duże problemy z barkiem i musi poddać się operacji. Decyzja została podjęta po serii badań. Klub nie wyklucza zatrudnienia nowej libero.

Justyna Łysiak do Chemika Police dołączyła między sezonami. Była jedną z dwóch libero w reprezentacji Polski, do klubu powróciła więc po zgrupowaniach z kadrą. Już wtedy narzekała na ból barku.

Podczas jednego z ostatnich treningów podczas obrony uderzyła o parkiet. Ból zdecydowanie się nasilił i nie wystarczyły tylko zabiegi pod okiem fizjoterapeutów. Po serii badań okazało się, że potrzebna będzie operacja. 

- Uraz niestety okazał się poważny. Justyna uszkodziła struktury stabilizujące stawu barkowego. Wiąże się to z zabiegiem operacyjnym i rehabilitacją. Dojście do pełnej sprawności potrwa kilka miesięcy. Najprawdopodobniej Justyna nie zagra do końca sezonu - powiedział Maciej Karaczun, lekarz Chemika Police.

Podstawową libero w Chemiku jest Aleksandra Krzos, klub nie wyklucza jednak zatrudnienia drugiej zawodniczki na tej pozycji. 

Przypomnijmy, że policki zespół w ostatnim czasie opuściła Anna Grejman. W jej miejsce Chemik do tej pory nie pozyskał nowej siatkarki.

ZOBACZ WIDEOŚwiderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Czy Chemik Police obroni mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL