Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz KwolekWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kwolek

ONICO Warszawa walczy o mistrzostwo Polski. "Każdy zespół ma taki sam cel"

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Siatkarze ONICO Warszawa zajmują trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Gra drużyny ze stolicy wygląda coraz lepiej. Klub w dodatku wzmocnił jeszcze siłę rażenia, kontraktując w czwartek najlepszego zawodnika na świecie - Bartosza Kurka.

Czy transfer 30-letniego reprezentanta Polski może oznaczać chęć walki warszawian o najwyższe cele? - Oczywiście, że chcemy walczyć o mistrzostwo. Zobaczymy, jak nas zweryfikuje liga i inne zespoły. Każda drużyna w PlusLidze walczy o to, aby wygrywać. Wszyscy mają takie same cele i chcą być najlepsi. Weryfikuje boisko - powiedział Bartosz Kwolek.

Podopieczni Stephane'a Antigi podczas konfrontacji z Treflem Gdańsk, znakomicie spisywali się w bloku. Zdobyli łącznie 19 punktów w tym elemencie i trzeba przyznać, że zrobiło to różnicę. - Trochę wybiliśmy im siatkówkę z głowy. Jeżeli chodzi o blok, był to dobry występ. Myślę, że był to nasz motor napędowy. Musimy się cieszyć i pracować dalej. Mój występ był średni, nie było jakoś rewelacyjnie. Cały czas się skupiam na przyjęciu, ponieważ jest to najważniejszy aspekt w mojej grze. - przyznał 21-letni siatkarz.

Pozyskanie Bartosza Kurka jest ogromnym wzmocnieniem ekipy z Warszawy. Nasz rozmówca cieszy się, że będzie mógł grać z najlepszym siatkarzem na świecie. - Czy wzrosły nasze morale? Mogę mówić tylko za siebie. Bardzo się cieszę, że klub pozyskał Bartka Kurka. Jest to zawodnik, który byłby wzmocnieniem dla każdego zespołu na świecie. Miło będzie z nim grać i codziennie trenować. Dobrze się stało - uważa.

ONICO Warszawa w środę zmierzy się we własnej hali z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Gospodarze będą faworytem, ale olsztynianie nie są wygodnym przeciwnikiem. - Nikogo w tej lidze nie można lekceważyć. Wszyscy potrafią zaskoczyć i wygrać z teoretycznie lepszym rywalem. Mam nadzieję, że uda się nam zdobyć następne trzy punkty - zakończył Kwolek.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Niektórzy poszli za daleko. Powinno im być wstyd i głupio!

Czy ekipę z Warszawy stać na zdobycie mistrzostwa kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL