Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kontuzjowana Klaudia FelakNewspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: kontuzjowana Klaudia Felak

Godny pochwały gest #VolleyWrocław wobec kontuzjowanej zawodniczki

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Dolnośląski klub nie zostawił swojej zawodniczki w trudnej sytuacji. #VolleyWrocław z postanowił przedłużyć umowę z Klaudią Felak, która doznała kontuzji i nie zagra do końca sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Pod koniec listopada #VolleyWrocław zagrał z brązowym medalistą mistrzostw Polski, zespołem Grot Budowalnych Łódź. Klaudia Felak weszła na boisko za Aleksandrę Rasińskę i dawała dobrą zmianę aż do feralnej chwili, która zdarzyła się na początku trzeciej partii. Po jednej z akcji siatkarka #VolleyWrocław złapała się za kolano i z boiska musiała być zdjęta w asyście fizjoterapeuty oraz koleżanek z drużyny. Przez kilka dni kolano Felak było diagnozowane. Postawieniu właściwej diagnozy nie ułatwiał fakt, że utrzymywała się opuchlizna, która powodowała nieczytelność obrazów.

Ostatecznie u siatkarki zdiagnozowano skręcenie stawu kolanowego. W najbliższych dniach Felak przejdzie zabieg, po którym będzie czekała na nią rehabilitacja, by w pełni sił mogła powrócić do gry na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. - Cały nasz zespół jest smutny z powodu kontuzji "Feli". Klaudia świetnie zaczęła sezon. Bardzo dobrze pracowała na treningach przez co większość jej wejść na boisko podczas meczów było pozytywnych. Teraz przed nią sporo pracy, żeby wrócić silniejszą. Na pewno może liczyć na pomoc dziewczyn z zespołu, trenerów i fizjoterapeuty - powiedział Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

W obliczu kontuzji Klaudii Felak włodarze wrocławskiego klubu postanowili złożyć siatkarce propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny sezon. - Klaudia jest dla nas bardzo ważnym ogniwem. Szybko odnalazła się w drużynie i powodowała, że zespół z meczu na mecz się rozwija. Trenerzy zawsze podkreślają jej pracowitość, dzięki której mogła zadebiutować na pozycji przyjmującej. Mając na względzie zaangażowanie Klaudii podczas treningów oraz to, że niejednokrotnie pokazała się z dobrej strony podczas meczów, chcę zaproponować Klaudii przedłużenie kontraktu w naszej drużynie o kolejny sezon. Teraz skupiamy się na jak najszybszym powrocie Klaudii do pełni sprawności i czekamy na jej powrót na boisko - dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

ZOBACZ WIDEOŚwiderski o sytuacji Stoczni: To nie tylko problem Szczecina, ale całej polskiej siatkówki

Czy uważasz zachowanie #VolleyWrocław za słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL