Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Cerradu Czarnych RadomPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom

PlusLiga: Cerrad Czarni Radom nie dali większych szans Treflowi Gdańsk

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Cerrad Czarni z ósmym zwycięstwem w sezonie 2018/2019 PlusLigi. W 12. kolejce spotkań radomianie rozprawili się na wyjeździe z Treflem Gdańsk, wygrywając w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Maksim Żygałow.

Trudno było jednoznacznie wskazać faworyta niedzielnej potyczki, ale trochę więcej szans na sukces w tej konfrontacji dawano radomianom, którzy w obecnym sezonie radzą sobie lepiej niż Trefl.

W składzie gospodarzy na to starcie znalazł się wracający po kontuzji Serb Nikola Mijailović, który jednak został wpisany na rezerwie i nie wyszedł w podstawowym zestawieniu swojego zespołu. Od początku rywalizacji na boisku trwała zacięta walka, zaś swój styl gry starali się narzucić podopieczni Roberta Prygla. Umiejętnie rozgrywał Dejan Vincić, który dobrze rozumiał się ze środkowymi, czyli Alenem Pajenkiem i Norbertem Huberem. W pewnym momencie gdańscy siatkarze postanowili postawić na zmienną zagrywkę i przy serwisie Rubena Schotta doprowadzili do ciekawej końcówki inauguracyjnego seta (20:20). Na finiszu więcej zimnej krwi zachowali Czarni, którzy po skutecznym ataku w wykonaniu Tomasza Fornala triumfowali do 23.

Po zmianie stron Maciej Muzaj oraz spółka walczyli ile mieli tylko sił i prowadzili 11:9. Z czasem wyższy bieg włączyli goście, którzy poprowadzili grę w bloku, dzięki czemu wygrywali 15:13. Praktycznie nie do zatrzymania dla rywali był Maksim Żygałow i Czarni Radom z każdą kolejną akcją przybliżali się do sukcesu w drugiej partii (17:22). Przyjezdni już nie roztrwonili swojej przewagi i zwyciężyli 25:20.

Drużyna z Radomia nie zamierzała zwalniać tempa, zaś udanie w jej szeregach radził sobie przyjmujący Wojciech Żaliński, który świetnie zagrywał (9:13). Gdańszczanie popełniali sporo błędów własnych, przez co nie mogli zatrzymać naporu przeciwnika. W końcowym rozrachunku Czarni odnieśli wiktorię 25:18, zaś w całym meczu 3:0.

PlusLiga, 12. kolejka:

Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Niemiec, Hebda, Janusz, Muzaj, Schott, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Sasak, Kozłowski.

Cerrad Czarni Radom: Żygałow, Fornal, Pajenk, Huber, Żaliński, Vincić, Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Rybicki.

MVP:Maksim Żygałow (Cerrad Czarni Radom).

ZOBACZ WIDEOŚwiderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Czy Cerrad Czarni Radom zakończą sezon 2018/2019 PlusLigi w czołowej "piątce"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL