WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Turniej kwalifikacyjny do IO 2020 w Polsce? Wysłaliśmy aplikację

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Polski Związek Piłki Siatkowej zgłosił do FIVB kandydaturę organizacji przyszłorocznego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. - Wysłaliśmy aplikację - wyznał wiceprezes PZPS, Jacek Sęk.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich zagra z Francją, Słowenią oraz Tunezją. Turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. To wiadomo. Nie wiadomo za to, gdzie się odbędzie.
Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk wyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że do FIVB zostało wysłane zgłoszenie, by turniej odbył się u nas.

- Kilka dni temu wysłaliśmy nasze zgłoszenie - potwierdził działacz.

Z naszych informacji wynika, że mamy bardzo duże szanse na organizacje turnieju. Konkurencja jest jednak duża, a naszymi najpoważniejszymi rywalami są Francuzi.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda u kobiet. Tutaj FIVB samo zgłosiło się do nas z prośbą o zorganizowanie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, ponieważ nie ma dużego zainteresowania wśród reprezentacji, które wezmą w nim udział.
Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, koszt organizacji to 500 tysięcy dolarów. Dlatego też PZPS nie podjął jeszcze decyzji. Ma to się stać podczas wtorkowego spotkania zarządu związku.

Dodajmy, że w ostatniej chwili Biało-Czerwone uzyskały szansę na awans olimpijski ze względu na wycofanie się jednej z reprezentacji. Jeszcze jednak nie wiadomo z kim zmierzą się Polki w kwalifikacjach.

Gospodarze mają zostać podani przez FIVB w styczniu.

Awans do igrzysk olimpijskich w Tokio (2020) wywalczą tylko zwycięzcy turniejów.

ZOBACZ WIDEO: Mundial obalił mit Nawałki. "Nie jest nieomylny. Nie ma rozwiązania na każdą sytuację"

Czy polskie reprezentacje w siatkówce wywalczą awans na igrzyska olimpijskie w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL