Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Developresu SkyRes RzeszówNewspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes - BKS Profi Credit: ligowa deklasacja w Rzeszowie

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Niewiele ponad godzinę trwał ostatni mecz 10. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Developres SkyRes Rzeszów zdeklasował BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 i zainkasował trzy punkty w ligowej tabeli.

Poniedziałkowy wieczór nie przyniósł zbyt wielu emocji w rzeszowskiej hali Podpromie. Gospodynie zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami pewnie pokonały borykające się z problemami siatkarski BKS-u.

Swoją dominację zaprezentowały już od pierwszych minut. Premierowa odsłona była jednostronną grą Developresu SkyRes trwającą zaledwie 18 minut.

Po tym jak Kamila Witkowska zameldowała się na linii 9. metra, bielska defensywa już nie istniała. Środkowa pięcioma punktowymi zagrywkami z rzędu, ustawiła seta dla swojej drużyny. Choć Katarzyna Konieczna zdołała wówczas wyciągnąć swój zespół z impasu, trwało to zaledwie chwilę. Rzeszowianki, które w trakcie partii nie popełniły ani jednego błędu, bez problemu skończyły set deklasując rywalki (25:11).

Pięciominutowa przerwa między odsłonami nie zmieniła obrazu gry. Zarówno drugi, jak i trzeci set miał ten sam charakter. Developres ekspresowo budował przewagę, czym podcinał skrzydła rywalkom.

ZOBACZ WIDEO: "Piłka z góry". Koszmar Wisły. "Zainwestować może tylko ktoś, kto nie zna całej prawdy"

Do bardzo dobrze spisujących się Michaeli Mlejnkovej oraz Magdaleny Hawryły, dołączały stopniowo w punktowaniu Jelena Blagojević oraz Katarzyna Zaroślińska-Król. Natomiast wśród podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka przeważały błędy własne i nieporozumienia w sytuacyjnych piłkach. Mimo tego, że bielski trener interweniował i na plac boju desygnował między innymi Martę Krajewskę oraz Martę Wellną nie podniosły one jakości gry swojego zespołu. Ekipa znad Wisłoka zdeklasowała przeciwniki nie pozwalając im osiągnąć więcej niż 16 "oczek" w partii. 

W kolejnej serii spotkań rzeszowianki ponownie zagrają u siebie. Tym razem ich rywalkami będą zawodniczki #VolleyWrocław. Natomiast BKS o odbudowę mentalną postara się rywalizując z DPD Legionovia Legionowo.

10. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet:

Developres SkyRes Rzeszów - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:11, 25:16)

Developres SkyRes: Hawryła, Mlejnkova, Blagojević, Witkowska, Barakowa, Zaroślińska, Sawicka i Medyńska (libero) oraz Żabińska, Tokarska.

BKS Profi Credit: Nowicka, Różański, Konieczna, Świrad, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska, Kozyra.

MVP: Michaela Mlejnkova (Developres SkyRes)

Czy twoim zdaniem dokonano słusznego wyboru MVP spotkania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL