WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / volleymasters.ch / Reprezentacja Polski kobiet. Wśród zawodniczek rozgrywająca, Julia Nowicka

Polskie siatkarki poznały rywalki na turnieju kwalifikacyjnym do IO 2020

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Polski siatkarek powalczy o awans na igrzyska olimpijskie w 2020 roku, mimo że w najnowszym rankingu FIVB sklasyfikowana została na 26. pozycji. Podopieczne Jacka Nawrockiego skorzystały na wycofaniu się z rywalizacji jednej z ekip.

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", mimo że nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, Biało-Czerwone o przepustkę na igrzyska olimpijskie w 2020 roku rywalizować będą z mistrzyniami świata Serbkami, Tajlandią i Portoryko.

Reprezentacja Polski zajęła w ten sposób miejsce Kubanek, które zostały sklasyfikowane w rankingu FIVB na 25. pozycji i pierwotnie miały wystąpić w grupie A.
Jak wynika z ostatnich doniesień, nie można wykluczyć, iż nasze siatkarki będą gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego.

FIVB samo zgłosiło się do PZPS z prośbą o zorganizowanie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, ponieważ nie ma dużego zainteresowania wśród reprezentacji, które wezmą w nim udział. Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, koszt organizacji to 500 tysięcy dolarów. Dlatego też PZPS nie podjął jeszcze decyzji. 

Warto podkreślić, że turniej kwalifikacyjny to jedna z dwóch okazji na wywalczenie przepustek na IO. Ostatnią szansą awansu na igrzyska w Tokio będą turnieje kontynentalne, które odbędą się w 2020 roku: w Azji, Afryce, Europie, Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej. Nie wezmą w nich oczywiście udziału ekipy, które wcześniej zapewniły sobie już grę w stolicy Japonii.

ZOBACZ WIDEO: To miał być przejściowy rok dla siatkówki. "Na MŚ chcieliśmy być w pierwszej szóstce"

Czy reprezentacja Polski awansuje na igrzyska olimpijskie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL