Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ratownicy w kopalni Stonava w czeskiej KarwiniePAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: ratownicy w kopalni Stonava w czeskiej Karwinie

PZPS zareagował na katastrofę w Karwinie. Zaapelował o chwilę ciszy przed meczami

Dawid Borek
Dawid Borek
Polski Związek Piłki Siatkowej złożył kondolencje rodzinom ofiar wypadku górniczego w kopalni w Karwinie. PZPS zaapelował przy tym do organizatorów najbliższych meczów siatkarskich o chwilę ciszy i ograniczenie oprawy muzycznej.

"Polski Związek Piłki Siatkowej składa wyrazy głębokiego współczucia Rodzinom Górników tragicznie zmarłych w katastrofie w czeskiej kopalni w Karwinie. Jednocześnie w związku z niedzielną żałobą narodową ogłoszoną przez Andrzeja Dudę, Prezydenta RP apelujemy do organizatorów siatkarskich spotkań i wydarzeń o uczczenie pamięci Zmarłych chwilą ciszy i ograniczeniem oprawy muzyczno-artystycznej" - przekazał w komunikacie Polski Związek Piłki Siatkowej (pisownia oryginalna).

Chwilą ciszy zostaną poprzedzone mecze w ramach 13. kolejki PlusLigi. Dwa spotkania zostaną rozegrane w piątek (w Bydgoszczy i Zawierciu), a trzy w sobotę (w Jastrzębiu-Zdroju, Będzinie i Bełchatowie).

W nocy z czwartku na piątek w kopalni w czeskim Karwinie doszło do wybuchu metanu. W tragedii zginęło 13 górników, z czego 12 to Polacy. Ponadto ucierpiało 10 kolejnych osób. Trzy z nich przebywają w szpitalu, z czego jeden z górników jest w stanie krytycznym.

W związku z tragedią w Czechach chwila ciszy poprzedzi też spotkania m.in. piłkarskiej Lotto Ekstraklasy i koszykarskiej Energa Basket Ligi.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL