Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Grotu Budowlanych Łódź Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź

Niedziela dniem żałoby narodowej w Polsce. Mecze LSK zostaną jednak rozegrane zgodnie z planem

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, niedziela 23 grudnia 2018 została ogłoszona dniem żałoby narodowej w Polsce. To efekt tragedii w kopalni w Karwinie w Czechach - po czwartkowym wybuchu metanu, gdzie zginęło 12 pracujących tam Polaków.

Mimo podjętej przez prezydenta RP decyzji o żałobie narodowej, władze PLS zdecydowały, że mecze rozgrywane w ramach Ligi Siatkówki Kobiet, zaplanowane na niedzielę, rozegrane zostaną zgodnie z planem. Kluby zostały jednak zobowiązane do godnego uczczenia pamięci tragicznie zmarłych górników, poprzez ograniczenie oprawy muzycznej i tanecznej towarzyszącej spotkaniom. Pojedynki poprzedzi także minuta ciszy.

W niedzielnych potyczkach, kończących 11. kolejkę spotkań oraz I fazę rundy zasadniczej zmierzą się Grot Budowlani Łódź i Energa MKS Kalisz oraz Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź. Prawdziwym hitem kolejki będzie konfrontacja mistrza z wicemistrzem kraju. Aktualnie na czele ligowej tabeli znajdują się podopieczne Marcello Abbondanzy, wyprzedzając rywalki o dwa punkty. 

Policanki do rywalizacji przystąpią osłabione brakiem Magdaleny Stysiak, która w ostatnich z niezrozumiałych powodów zdecydowała się opuścić klub. Działacze Chemika w piątek wydali w tej sprawie oświadczenie, przyznając, że winnym zamieszania jest menedżer zawodniczki Roberto Mogentale. Wszystko wskazuje na to, że ostateczną decyzję w sprawie konfliktu na linii klub-zawodniczka, będzioe musiał podjąć PZPS.

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Czy mecze LSK powinny być rozgrywane, mimo ogłoszenia żałoby narodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL