WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Sam Deroo

Kolejny świąteczny prezent. Sam Deroo na dłużej w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Sam Deroo jest kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Belg pozostanie w czołowym polskim klubie co najmniej do 2020 roku.

W poniedziałek klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował o przedłużeniu umowy z Benjaminem Toniuttim. Na ten sam krok zdecydował się belgijski przyjmujący, który podobnie jak francuski rozgrywający, jest bardzo ważnym ogniwem wicemistrzów kraju.

Sam Deroo trafił do ekipy z Opolszczyzny przed sezonem 2015/2016 i zdobył z nią trzy krążki z cennego kruszcu - dwa złote oraz jeden srebrny. Lider ZAKSY ma w swojej kolekcji także wiele statuetek MVP.

Belg zostanie w drużynie co najmniej do 2020 roku. - Uważam, że ZAKSA jest w gronie najlepszych klubów nie tylko w Polsce ale w Europie, więc gra w takim zespole, tak stabilnym klubie i możliwość pracy na najwyższym poziomie jest czymś wyjątkowym - mówi zawodnik.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że zostanę w ZAKSIE na kolejny sezon. Ja i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze, najbliższe otoczenie, ludzie wokół nas okazali nam sporo wsparcia, co również doceniamy. Chciałbym również podziękować klubowi, drużynie i naszym fanom za okazane mi zaufanie. Mam nadzieję, że nadal będę dostarczał sporo dobrych emocji, bo wszyscy w Kędzierzynie-Koźlu zasługują na to - komentuje Deroo.

ZOBACZ WIDEO Puchar Ligi Angielskiej: Fenomenalny Boruc nie zatrzymał Chelsea [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL