WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Bartosz Kurek wyjawił, kiedy zakończy karierę w kadrze

Dawid Borek
Dawid Borek
- Jeśli zdobędziemy medal igrzysk olimpijskich w Tokio to będzie to mój ostatni sezon w kadrze - zdradził Bartosz Kurek, MVP mundialu i najlepszy siatkarz Europy 2018 roku.

W trakcie swojej kariery reprezentacyjnej Bartosz Kurek zdobył z drużyną narodową mnóstwo medali, w tym złoty na tegorocznych mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech. W zasadzie w kolekcji brakuje mu tylko jednego krążka - z igrzysk olimpijskich. Właśnie po jego wywalczeniu MVP minionego mundialu i najlepszy siatkarz Europy 2018 roku podziękuje za grę w kadrze.

- Zróbmy to w końcu, żebym mógł zakończyć swoją karierę reprezentacyjną. Jeśli zdobędziemy medal igrzysk olimpijskich w Tokio to będzie to mój ostatni sezon w kadrze. Ten medal to coś, co mnie nakręca i pcha do przodu. On był moim światełkiem w tunelu. Wiedziałem, że gdybym w poprzednich latach się poddał czy zrobił sobie przerwę to nie miałbym tej okazji. Nie byłbym tu, gdzie jestem - zdradził Bartosz Kurek w programie "Prawda Siatki".

Najbliższe igrzyska olimpijskie odbędą się w 2020 roku w Tokio. Dla Kurka będą to trzecie, po Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) IO w karierze. 

Swoją drogą zawodnik ONICO Warszawa już po poprzednim sezonie reprezentacyjnym rozważał zakończenie gry w drużynie Biało-Czerwonych. Na szczęście porzucił ten pomysł. Na szczęście, bo kto wie, jak zaprezentowałaby się reprezentacja Polski na MŚ 2018 bez wsparcia Kurka. W Turynie 30-latek wskoczył na najwyższy sportowy poziom i wziął pełną odpowiedzialność za to, co działo się na boisku, prowadząc drużynę do mistrzostwa świata.

- Zastanowiłem się nad tym. Trwało to może kilka dni, może tygodni. Potrzebowałem się z tego otrząsnąć. Potem przydarzyła mi się kontuzja, więc nie wiedziałem na czym stoję. Kiedy zadzwonił trener Heynen to nie miałem wątpliwości, że chcę to zrobić. Cytując mojego ulubionego klasyka Michała Kubiaka, to nie znawcy i działacze będą kończyć moją karierę, tylko ja sam albo trener. Mam nadzieję, że będzie to po zdobyciu medalu w Tokio - powiedział Kurek.

Kurek w kadrze narodowej zadebiutował 1 czerwca 2007 w meczu Ligi Światowej z Argentyną (3:1). W sumie w drużynie Biało-Czerwonych rozegrał 224 oficjalne spotkania.

ZOBACZ WIDEO Kto sportowcem roku w Polsce? "Stoch zrobił tyle, że więcej się nie da. A może nie wygrać"

Czy dostrzegasz godnych następców Kurka w reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL