WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / Na zdjęciu: Jakub Krebok z synem Brunem

Wiktor Krebok: Siatkówka ratuje zdrowie mojemu wnuczkowi

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Już ponad 600 tysięcy złotych udało się zebrać na leczenie dziewięciomiesięcznego Bruno Kreboka, wnuka byłego znakomitego siatkarza Wiktora Kreboka. Sam dziadek jest wzruszony mobilizacją ludzi dobrej woli.

Bruno, syn Kuby Kreboka, trenera a wcześniej statystyka Chemika Police przyszedł na świat kilka miesięcy temu. Jednak już w trakcie ciąży pojawiły się niepokojące objawy, jeśli chodzi o rozwój Bruno, u którego zdiagnozowano wrodzoną lewostronną hemimelię strzałkowej (brak kości strzałkowej) i podejrzeniu amelii strzałkowej w prawej nodze (wykształcona część kości) oraz przodowygięciu obu piszczeli. Kości piszczelowe są skrócone, a gdy będzie nastolatkiem, będą prawdopodobnie o 8 cm krótsze niż być powinny.

Od wtorku trwa akcja w mediach społecznościowych, która promuje zbiórkę pieniędzy na stronie siepomaga.pl. Rodzice chcą zebrać 900 tysięcy złotych, by przeprowadzić operację kończyń, a następnie rehabilitację w USA. Już teraz (stan na godzinę 13:00 10 stycznia) udało się zebrać ponad 600 tysięcy złotych.

- Nie wiem, co mam powiedzieć - mówi Wiktor Krebok, który obecnie przebywa w sanatorium w Rymanowie Zdrój. - Ta operacja to jedyna szansa i chcieliśmy zrobić wszystko, by Bruno miał taką możliwość. Ale że tak szybko się to wszystko potoczy nikt się z nas nie spodziewał. Jestem w szoku, bo ludzi dobrej woli pokazali, że mogą pomóc w każdej sytuacji! Całe moje życie staje mi przed oczami, dziś wiem że moja rodzina jest olbrzymia, bo to rodzina siatkarska. A siatkówka ratuje zdrowie mojemu wnuczkowi. Każda chwila spędzona z piłkami była warta tych ostatnich dni, gdy wy wszyscy tak cudownie nam odpłacacie - dodał.

Oprócz zbiórki pieniędzy, pojawiają się też licytacje przedmiotów przekazywanych przez kluby PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet, a także osoby związane z siatkówką. 

Obok zbiórki pieniędzy, która w najbliższych dniach powinna zakończyć się uzbieraniem całej potrzebnej kwoty, ruszają aukcje gadżetów podarowanych przez sportowców i drużyny PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet. Dochód z nich oczywiście także zostanie przeznaczony na leczenie małego Bruno.

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL