WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

MŚ 2022 i 2026 w Polsce? PZPS ma ambitne plany

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Prezes PZPS Jacek Kasprzyk zdradził, że polska federacja chce powalczyć o dwie wielkie imprezy. W grę wchodzi organizacja mistrzostw świata kobiet i mężczyzn!

- Planujemy dużo lat do przodu, bo musimy się na to przygotować organizacyjnie. Cały czas walczymy o to, żeby się poprawiać. (...) Cieszymy się, że zgłosiliśmy tę aplikację, walczymy jeszcze o kolejne rzeczy - ogłosił Jacek Kasprzyk w programie #7strefa na antenie Polsatu Sport.

Prezes PZPS potwierdził informację, że polska federacja wysłała do FIVB oficjalną aplikację w sprawie organizacji mistrzostw świata kobiet w 2022 r. Jak podkreślił członek zarządu FIVB, Mirosław Przedpełski, Polska stara się, żeby zorganizować ten turniej wspólnie z inną europejską federacją. - Trzeba działać z innymi państwami, może Holandią czy Niemcami - podsumował.

Gościem programu Krzysztofa Wanio był też prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), Aleksandar Boricić. - CEV jest bardzo zainteresowana tym, żeby ta impreza odbyła się w Europie. Przez praktycznie 25 lat wszystkie wielkie imprezy odbywały się bowiem w Japonii - zapewnił.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów siatkówki w Polsce. W trakcie audycji Wanio uzyskał potwierdzenie, że PZPS zamierza też powalczyć o prawo do organizacji mistrzostw świata mężczyzn w 2026 r.

Przypomnijmy, że nasz kraj był gospodarzem mundialu w 2014 r., kiedy Biało-Czerwoni wywalczyli tytuł mistrzowski (obronili go w ubiegłym roku na parkietach we Włoszech i Bułgarii). W 2022 r. czempionat zorganizują Rosjanie.

ZOBACZ WIDEO To miał być przejściowy rok dla siatkówki. "Na MŚ chcieliśmy być w pierwszej szóstce"

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL