WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski

"Dołączyłem do grona osób chorych". Wyznanie Piotra Nowakowskiego

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Słabe wyniki krwi zmusiły Piotra Nowakowskiego do wykonania specjalistycznych badań. Mistrz świata usłyszał od lekarzy, że choruje na celiakię.

"Trzeba wiedzieć, kiedy gluten przestać jeść - NIETOLEROWANY. Jak niektórzy pewnie wiedzą, nie zagram w dzisiejszym meczu przeciwko drużynie z Katowic. Z powodu słabych wyników krwi postanowiłem zrobić "głębsze" badania i okazało się, że dołączyłem do grona osób chorych na celiakię" - napisał w piątek (11 stycznia) na Instagramie zawodnik Trefla Gdańsk i reprezentacji Polski, Piotr Nowakowski.

Post zaniepokoił fanów 31-letniego sportowca (obchodzi urodziny 18 grudnia). Nowakowski nie zamierza się jednak poddawać chorobie. "Czas zatem na odpowiednią dietę, poprawę morfologii i oczywiście powrót na parkiety PlusLigi" - zapowiedział dwukrotny mistrza świata.

"Cichy Pit" jest złotym medalistą, wraz z reprezentacją Polski, mistrzostw świata w 2014 (w Polsce) i 2018 r. (na parkietach we Włoszech i w Bułgarii). W gdańskim zespole występuje od 2017 r.

Celiakia, zwana też chorobą trzewną, to choroba związana z nietolerancją glutenu w diecie. U osób dorosłych objawia się m.in. anemią, osteoporozą, niewydolnością trzustki czy przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi. W przypadku osób z nieleczoną celiakią istnieje większe ryzyko wystąpienia innych chorób autoimmunologicznych, a także nowotworów.

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL