WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Ewa Janewa (z prawej)

Bułgarskie wsparcie. Developres znalazł zastępstwo za Helene Rousseuax

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Developres SkyRes Rzeszów pochwalił się nową przyjmującą w swoich szeregach. To reprezentantka Bułgarii Ewa Janewa, rodaczka występującej w Rzeszowie Petji Barakowej.

Klub Ligi Siatkówki Kobiet z Rzeszowa załatwił wszystkie formalności z transferem Ewy Janewej i jej grą w polskiej ekstraklasie. Nowa skrzydłowa Developresu SkyRes Rzeszów będzie występowała w drużynie z numerem 19. 33-letnia Bułgarka uzupełni przyjęcie Developresu pod nieobecność Helene Rousseaux, która dochodzi do pełni zdrowia po operacji kolana i mimo bardzo dobrych prognoz będzie musiała odpocząć od siatkówki przez dłuższy czasy. Podkarpacki klub testował wcześniej aktualną mistrzynię świata, Serbkę Tijanę Malesević, ale ostatecznie nie zdecydowano się na jej usługi.

Kariera Janewej nieco wyhamowała w ostatnim roku, jako że zawodniczka w tym roku występowała w słowackiej Slavii Bratysława (chcąc być blisko narzeczonego, który występował w miejscowej drużynie), natomiast nie jest to anonimowa postać w siatkówce. Rodaczka Petji Barakowej może pochwalić się dwoma medalami Ligi Mistrzyń (srebro w 2006 i brąz w 2010 roku), a także sześcioma tytułami mistrzowskimi w barwach francuskiego RC Cannes. Do tego występowała w wielu krajach, na swoim koncie ma grę m.in w Rosji, Japonii, Rumunii i Turcji. Ostatni duży sukces Janewej to mistrzostwo Chin z 2016 roku, gdy występowała w Tianjin Volleyball.

Nowa siatkarka Developresu zdobyła ze swoją kadrą narodową trzy medale Ligi Europejskiej, srebrny z 2010 i dwa brązowe z 2009 i 2011 roku. Ostatnio występowała w niej podczas mistrzostw Europy w 2017 roku i w eliminacjach do zeszłorocznych mistrzostw świata. Janewa w 2011 roku była w centrum jednej z głośniejszych afer w bułgarskiej siatkówce kobiet; została wtedy wykluczona z reprezentacji i ukarana finansowo za niestawienie się na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy. Janewa głośno oskarżała ówczesnego selekcjonera Bułgarek Dragutina Balticia o nadużywanie alkoholu i molestowanie swoich zawodniczek. Protest większości kadrowiczek i nagłośnienie sprawy w mediach doprowadziło do szybkiej dymisji Balticia.

Bułgarka będzie miała okazję do debiutu w polskiej lidze już w niedzielę 13 stycznia, kiedy Developres podejmie Grot Budowlanych Łódź. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:30.

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Czy Developres SkyRes Rzeszów zdobędzie medal LSK w sezonie 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL