Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siatkarskie Plusy: gala 90-lecia polskiej siatkówki Newspix / ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK / Siatkarskie Plusy: gala 90-lecia polskiej siatkówki

Nagrody podczas Gali Siatkarskie Plusy rozdane

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W sobotę w Warszawie odbyła się Gala Siatkarskie Plusy zorganizowana z okazji 90-lecia polskiej siatkówki, podczas której wyróżniono wybitnych siatkarzy, siatkarki oraz trenerów.

Na gali pojawiły się wszystkie najważniejsze osobistości z polskiego środowiska siatkarskiego i nie tylko, bo zawitał także prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), Serb Aleksandar Boricić. W imprezie wziął udział również Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

- Za te wszystkie emocje, zwycięstwa, niezwykłe akcje, którymi zachwycamy się cały czas. Za wszystko to, co przez te lata przynieśli państwo nam, swoim rodakom, ale przede wszystkim polskiemu państwu, rozsławiając Rzeczpospolitą, idąc dumnie pod biało-czerwoną flagą, za to że dzięki wam mogliśmy słuchać "Mazurka Dąbrowskiego", za to, że przeszliście do historii Polski i polskiego sportu. Dziś jest okazja, by wam za to wszystko podziękować - stwierdził w swoim przemówieniu Duda.

Całą uroczystą ceremonię poprowadzili: Łukasz Kadziewicz (były reprezentant Polski), Małgorzata Glinka-Mogentale (była reprezentantka Polski) oraz Jerzy Mielewski (dziennikarz Polsatu Sport).

Na początku Gali Siatkarskie Plusy zostali wyróżnieni wybitni reprezentanci Polski, a mianowicie Piotr Gruszka (450 występów) i Magdalena Śliwa (359 spotkań). Gruszka ma w swoim dorobku złoty i brązowy medal ME oraz srebro mistrzostw świata. Z kolei Śliwa to dwukrotna mistrzyni Europy.

Następnie nagrody otrzymali: brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w 1964 i 1968 roku, trener Benedykt Krysik, mistrzowie świata 1974 i mistrzowie olimpijscy 1976 (prowadzeni przez trenera Huberta Jerzego Wagnera), złote medalistki czempionatu Starego Kontynentu w 2003 i 2005 roku ("Złotka" Andrzeja Niemczyka), a także mistrzowie świata z 2014 (trenowani przez Stephane'a Antigę) i 2018 roku (pod wodzą Vitala Heynena).

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Czy Polacy w 2019 roku awansują na IO 2020 w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • marmaz Zgłoś
  trochę nieprzemyślana gala. niezaproszone wszystkie osoby np Wołosz, wywoływanie na scenę raz określonych osób (drużyna Wagnera), a raz całej ekipy (obecna reprezentacja), zbyt duża
  Czytaj całość
  ilość występów artystycznych, no i tradycyjnie częste i długie przerwy. Glinka chyba debiut jako prowadząca jakiejkolwiek imprezy. mimo sympatii do niej jestem na nie. nie wyglądało to na święto siatkówki.
  • krytyk65 Zgłoś
   A dlaczego B. Kwolek bez czapki? Tak fajnie prezentował się w niej po powrocie z MŚ podczas hymnu na lotnisku. Ponadto nie zaprosili wiele gwiazd siatkówki, ale dla "gwiazdora"
   Czytaj całość
   Przedpełskiego zaproszenie się znalazło. Żenua...........
   • jotwu Zgłoś
    Najbardziej denerwujący komentator to Kadziewicz.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL