WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Karol Kłos

Karol Kłos: Chcę wrócić do kadry

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Oczywiście, że chcę wrócić do kadry. Jeśli tylko trener będzie chciał, a ja sobie zasłużę, to bardzo chętnie zagram w reprezentacji - mówi Karol Kłos, środkowy PGE Skry Bełchatów.

Karol Kłos zrezygnował z gry w reprezentacji Polski w 2018 roku. Na jego decyzję wpływ miały problemy zdrowotne, z którymi borykał się od dłuższego czasu.

- Są kontuzje, w których po miesiącu ból mija, ale też takie jak ta, gdy ciągły ból odbiera przyjemność ze sportu. Sezon ligowy i reprezentacyjny łączył się w jedno, więc nie było kiedy odpocząć - tłumaczył siatkarz.

Kłos swojej decyzji wcześniej poinformował trenera Vitala Heynena. Belg w pełni ją zaakceptował, dodając jednocześnie, że liczy na niego w przyszłości.

Kłos uporał się z problemami zdrowotnymi i jest podstawowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. W rozmowie z Sarą Kalisz z serwisu sport.pl zadeklarował chęć powrotu do reprezentacji. - Jeśli tylko trener będzie chciał, a ja sobie zasłużę, to bardzo chętnie zagram w reprezentacji. Czuję się świetnie, kolana mi nie doskwierają, gram bez proszków przeciwbólowych, a trener Piazza wskazał mi drogę, którą mam pójść - przyznał.

Konkurencja o miejsce na środku siatki reprezentacji jest jednak całkiem spora. W MŚ do dyspozycji Heynena byli Nowakowski, Bieniek i Kochanowski. Do kadry aspirują kolejni.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Czy Karol Kłos wywalczy sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL