Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk w żałobie. Klub chce przełożyć najbliższe mecze

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Trefl Gdańsk chce przełożyć środowy mecz Ligi Mistrzów z Greenyard Maaseik i niedzielny ligowy z PGE Skrą Bełchatów. Powodem jest żałoba po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Klub czeka na decyzje.

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza wywołała wielkie poruszenie. Prezydent Gdańska w niedzielę został zaatakowany przez nożownika Stefana W. Mimo wysiłków lekarzy Adamowicz zmarł w poniedziałek.

Trefl Gdańsk w środę w Ergo Arenie o godz. 18:00 ma rywalizować z Greenyard Maaseik w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. W niedzielę trzecią ekipę poprzedniego sezonu czeka plusligowa potyczka z PGE Skrą Bełchatów. 

Drużyna Roberto Piazzy zgodziła się na przełożenie spotkania, teraz akceptację musi dać liga. Nie wiadomo, czy uda się zmienić termin meczu w europejskich pucharach, ale do CEV również została wystosowana prośba w tym celu. 

Paweł Adamowicz w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł operację trwającą ok. pięciu godzin, lekarze przetoczyli mu ponad 20 litrów krwi, ale nie zdołali go uratować. Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Co z przyszłością wyścigu?

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL