WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

ME 2019: polscy siatkarze poznali rywali. Nie trafili do grupy śmierci

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W środę w Brukseli odbyło się losowanie grup ME 2019 siatkarzy. Aktualni mistrzowie świata trafili do grupy D i zagrają z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.

Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się 12 września i potrwają do 29 września. Gospodarzami są Francja, Belgia, Słowenia i Holandia. Reprezentacje tych krajów zostały rozstawione podczas środowego losowania grup europejskiego czempionatu. 

Polacy trafili do pierwszego koszyka razem z Rosją, Serbią i Włochami. Zastrzeżeniem był jedynie fakt, by Niemcy nie trafili do grupy ze Sborną, co oznaczałoby powtórkę ostatniego finału już na etapie fazy grupowej. 

24 drużyny rywalizować będą w czterech grupach, awans uzyskają po cztery najlepsze ekipy, które od razu będą grać w 1/8 finału, a więc nie będzie barażów, które obowiązywały w ostatnich edycjach.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Nietypowy zakład uczestników. Na szali fryzura i długi pocałunek

 

Najlepsze europejskie ekipy rywalizować będą w dziewięciu halach: Amsterdamie, Apeldoornie, Rotterdamie, Brukseli, Antwerpii, Montpellier, Nantes, Paryżu oraz Lublanie. W każdym kraju odbędą się spotkania jednej grupy oraz po dwa mecze 1/8 finału, ćwierćfinały odbędą się w Holandii i Słowenii, półfinały w Belgii i Francji, a spotkania decydujące o medalach w paryskiej hali Bercy. 

Składy grup:

Grupa A
Francja
Włochy
Bułgaria
Portugalia
Grecja
Rumunia


Grupa B
Belgia
Serbia
Niemcy
Słowacja
Hiszpania
Austria


Grupa C
Słowenia
Rosja
Finlandia
Turcja
Macedonia
Białoruś


Grupa D
Holandia
Polska
Czechy
Estonia
Ukraina
Czarnogóra

Czy Polacy wygrają ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL