Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stephane AntigaWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Stephane Antiga

Oficjalnie: Stephane Antiga po sezonie odejdzie z ONICO. Andrea Anastasi zastąpi Francuza?

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Prezes i dyrektor sportowy, Piotr Gacek, potwierdził, że wygasająca z końcem tego sezonu umowa z francuskim trenerem Stephanem Antigą nie zostanie przedłużona.

Antiga, były selekcjoner reprezentacji Polski, rozpoczął pracę w ONICO w 2017 roku. Obecnie prowadzona przez niego drużyna jest wiceliderem PlusLigi z dorobkiem 11 zwycięstw i 3 porażek. Najbliższe miesiące będą dla Francuza ostatnimi w stołecznym zespole.

- Jesteśmy po spotkaniu z trenerem Stephanem Antigą i wspólnie ustaliliśmy, że jest to moment, w którym możemy potwierdzić, że jego umowa, która wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużona. Zdajemy sobie sprawę, że środek sezonu nie jest idealnym momentem na takie informacje, ale chcieliśmy zachować się fair wobec Stephane'a, sztabu i zawodników, którzy powinni wiedzieć, jak wygląda sytuacja, aby niepotrzebnie nie skupiać się na doniesieniach prasy - stwierdził Gacek.

- Nieco inaczej patrzyliśmy na aspekty związane z kadrą zespołu i prowadzeniem drużyny. Szczegóły tych rozmów niech zostaną w naszych gabinetach. Stephane wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty, drużyna ze stolicy znów walczy o najwyższe cele w PlusLidze i za to jesteśmy mu wdzięczni. Jestem przekonany, że do końca sezonu zachowamy pełen profesjonalizm i w żaden sposób nie wpłynie to na walkę zespołu o medale, bo taki jest teraz nasz cel - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, następcą Stephane'a Antigi może zostać Włoch Andrea Anastasi, który obecnie prowadzi ekipę Trefla Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Koszmar Macieja Giemzy. "Była szansa na życiowy wynik"

Czy ONICO Warszawa zakończy sezon 2018/2019 w czołowej "czwórce" PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL