Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrea GardiniPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Andrea Gardini

Andrea Gardini: Ten Puchar Polski jest dowodem na to jak wspaniały zespół tworzymy

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła po raz siódmy po Puchar Polski. Dla Andrei Gardiniego jest to pierwsze trofeum w kolekcji. Po tym jak rok temu jego ekipa odpadła w półfinale, w tym odprawiając Jastrzębski Węgiel 3:1 potwierdziła swoją dominację.

- Ten Puchar jest dowodem na to jak wspaniały zespół tworzymy - mówił po wrocławskim turnieju Andrea Gardini, trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jak się okazało, w Pucharze Polski krajowi wicemistrzowie również nie znaleźli sobie równego. Mimo tego, że do turnieju finałowego podeszli bez jednego z liderów, Sama Deroo, zaprezentowali się na poziomie nieosiągalnym dla reszty zespołów z PlusLigi.

W finale ich rywalem był Jastrzębski Węgiel, który mimo bardzo dobrej gry w sobotnim półfinale przeciwko ONICO Warszawa, w starciu z ZAKSĄ zatracił pewność siebie. Kędzierzynianie stłamsili liderów ofensywy przeciwka blokiem i pewnie wygrali 3:1. Zanotowali zaledwie jeden dłuższy przestój w efekcie którego przegrali trzeciego seta (25:27), jednakże warto zauważyć jak imponująco odprawili przeciwnika w drugim. Wygrali z 11-punktową przewagą (25:14), co rzadko spotykane jest na tym etapie zawodów.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

- Przed turniejem zmagaliśmy się z wieloma przeciwnościami losu i patrzę na ten triumf przez ten pryzmat. Cieszy mnie to jak się zachowywaliśmy, jak reagowaliśmy na różne sytuacje. Siła drużyny wynika z tego jak prezentuje się mając gorszy moment czy też  kontuzje. My byliśmy w dołku, ale zdołaliśmy z niego wyjść - zakończył trener opolskiego kolektywu.

ZAKSA jak dotąd prezentuje bezbłędny bilans krajowych mistrzostw. Na 14 meczów wygrała wszystkie, tracąc przy tym zaledwie osiem setów. Nad drugim w tabeli zespołem, ONICO Warszawa, góruje dziewięcioma punktami.

Czy ZAKSA zostanie niepokonana na krajowym podwórku do końca tegorocznego sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL