Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / agilvolley.com / Na zdjęciu: Katarzyna Skorupa

Seria A: Katarzyna Skorupa może dołączyć do drużyny Agnieszki Kąkolewskiej

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Słynna polska rozgrywająca może już niedługo wrócić do włoskiej ekstraklasy, w dodatku do dobrze znanego sobie klubu. Według włoskich mediów, Katarzyna Skorupa jest bardzo blisko Epiu Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską w składzie.

Od listopada zeszłego roku temat powrotu Katarzyny Skorupy do gry przybrał na sile, a w ostatnich dniach lokalne media sportowe z Cremony są właściwie pewne, że "Skajka" wróci do Pomi Casalmaggiore, z którym w 2015 roku sięgnęła po mistrzostwo Włoch. Według dziennika "La Provincia", 35-letnia Polka od poniedziałku 28 stycznia przechodzi badania medyczne, które mają upewnić władze Epiu Pomi Casalmaggiore, że Skorupa jest gotowa do gry po urazie kolana. To właśnie ta kontuzja sprawiła, że była reprezentantka Polski po opuszczeniu Igora Gorgonzola Novara zdecydowała się podreperować zdrowie i nie podpisywała umowy z żadnych klubem.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Epiu Pomi i zawodniczki, Katarzyna Skorupa dołączy do występującej w Casalmaggiore Agnieszki Kąkolewskiej, a jej umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2018/2019. Najlepszy żeński klub Europy z 2016 roku jest w nie najlepszej sytuacji w rozgrywkach Serie A kobiet, jako że po porażce 1:3 z Bosca San Bernardo Cuneo Epiu Pomi Casalmaggiore (bilans gier 9-7) powoli traci kontakt z pierwszą piątką ligi, do tego siatkarki Marco Gaspariego nie zdołały awansować do półfinału Pucharu Włoch. Pierwszą ważną decyzją dotyczącą składu było pożegnanie się z azerską atakującą Poliną Rahimową, która przeniosła się do tureckiego Turk Hava Yollari. Podobno Azerkę ma zastąpić mierząca 208 cm wzrostu Amerykanka Merete Lutz, występująca w drugoligowym Cuore di Mamma Cutrofiano.

Serie A kobiet: spokojna wygrana Joanny Wołosz w hicie kolejki

Słusznie przewidywano, że kolejne zmiany czeka rozegranie kadry Epiu Pomi, ponieważ Danica Radenković i Giulia Pincerato nie zbierają w tym sezonie najlepszych recenzji. Jeżeli Skorupa dołączy do składu Epiu Pomi, zespół ma opuścić Serbka Danica Radenković, która z kolei ma trafić do jednego z klubów Ligi Siatkówki Kobiet. Polska rozgrywająca może zadebiutować w nowej-starej ekipie w niedzielę 10 lutego, kiedy Epiu Pomi Casalmaggiore zmierzy się z Savino Del Bene Scandicci.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Czy śledzisz rozgrywki włoskiej Serie A siatkarek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL